Opice v Indii zaútočily na zdravotníka, ukradly mu vzorky krve s koronavirem

Tlupa opic v Indii napadla zdravotníka a ukradla mu krevní vzorky osob, které byly pozitivně testovány na koronavirus. S odvoláním na místní úřady o tom informovala agentura Reuters.

Zvířata
doporučujeme

K útoku došlo tento týden, když laboratorní technik procházel kampusem státní lékařské fakulty ve městě Mírut, asi 460 kilometrů severně od Lakhnaú, metropole státu Uttarpradéš.

zdroj: YouTube

"Opice popadly vzorky krve čtyř pacientů s covidem-19, kteří podstupují léčbu, a utekly s nimi. Budeme muset odběry zopakovat," řekl doktor S. K. Garg z vedení fakulty.

Úřady uvedly, že není jasné, jestli opice krevní vzorky rozlily. Lidé žijící kolem zalesněného kampusu se ale obávají, že by se mohl koronavirus dále šířit, pokud by opice zanesly vzorky do obytných oblastí města.

Lékaři nevědí, zda se mohou opice koronavirem nakazit, pokud by přišly do kontaktu s infikovanou krví. "Neexistují žádné důkazy, že se mohou opice nakazit covidem-19," řekl doktor Garg agentuře Reuters.

Opice se v Indii čím dál tím častěji přesouvají do obydlených oblastí, kde vybírají odpadky, kradou jídlo a dokonce napadají lidi. Ochránci přírody uvádějí, že hlavní příčinou je ničení jejich přirozeného životního prostředí. Zvířata pak nemají na vybranou a musí se při hledání potravy vydávat do městských oblastí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Kazachstánu je smrtelnější nemoc než covid, tvrdí Čína. Úřady to popírají

14.07.2020 22:01 Aktualizováno Svět zasáhla další vlna strachu, když čínská ambasáda v Kazachstánu varovala před neznámou nemocí.…

V Mongolsku zemřel 15letý chlapec na dýmějový mor, 15 lidí v karanténě

14.07.2020 19:41 Patnáctiletý chlapec zemřel v Mongolsku na dýmějový mor. Jak s odvoláním na místní zdravotní úřady…

Karanténa čeká 120 milionů Indů, Hongkong zpřísňuje opatření

14.07.2020 16:37 Aktualizováno Některé asijské země se nyní kvůli zvýšeným počtům nových případů nákazy koronavirem vrací k…

Primárky v Hongkongu mohly být nezákonné, tvrdí čínský styčný úřad

14.07.2020 11:52 Primární volby, které tento víkend v Hongkongu pořádalo prodemokratické hnutí, by mohly být podle…

Související:

Právě se děje

Další zprávy