Ozbrojenci prostříleli auto v Afghánistánu, mezi mrtvými je i japonský lékař

Dnešní útok ozbrojenců na automobil japonského lékaře si v Afghánistánu vyžádal životy šesti lidí. Je mezi nimi pět Afghánců a lékař Tecu Nakamura, který byl těžce zraněn a později zraněním podlehl. Dějištěm útoku byla východní provincie Nangarhár, kde působí radikální hnutí Tálibán i členové Islámského státu. Tálibán se ale podle agentury AFP od útoku distancoval.

Přidejte svůj názor 4 komentáře

Terorismus
doporučujeme

Mluvčí nangarhárského guvernéra řekl, že doktor Nakamura jel do provinčního střediska Dželálábádu. Podle agentury AFP jsou mezi oběťmi tři jeho strážci, řidič a kolega. Japonec byl převezen do místní nemocnice a musel být operován. Počítalo se s tím, že později bude přemístěn do Kábulu. Úřady ovšem později oznámily, že Japonec zraněním podlehl. Podle svědků se útočníkům podařilo uprchnout, na místě zůstal prostřílený automobil.

Nakamura vystřídal svého japonského kolegu Kazuju Ita, který byl unesen a zabit. Mířil do japonské charitativní organizace Peace Medical Service, která v této části Afghánistánu působí přes deset let.

Peace Medical Service podle AFP provozuje kliniku na východě Afghánistánu a zaměřuje se také na zemědělské a zavlažovací projekty.

Mluvčí Tálibánu Zabíhulláh Mudžáhid sdělil, že "organizace podílející se na obnově Afghánistánu mají s islámským státem (Tálibánu) dobré vztahy a nejsou považovány za terč bojovníků".

AFP připomíná, že útoky na nevládní organizace nejsou v Afghánistánu běžné. Kromě toho dnešního k nim patří i útok z 29. listopadu, při němž v Kábulu zemřel americký pracovník rozvojového programu OSN.

Loading...
Vstupte do diskuze (4)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hongkongu se chystá největší demonstrace za poslední týdny

08.12.2019 11:08 Hongkongu se shromáždily desetitisíce lidí k největší demonstraci za poslední týdny. Hongkongské…

Velký požár v Dillí si vyžádal nejméně 34 mrtvých

08.12.2019 09:24 Při mohutném požáru v centru indické metropole Dillí dnes zahynulo nejméně 34 lidí. Dalších asi 50…

KLDR provedla "významný test" na raketové základně

08.12.2019 09:11 Severní Korea dnes oznámila, že provedla "velice významný" test na základně Sohe, kterou v…

Inferno v Austrálii: Sydney ohrožují rozsáhlé požáry, obyvatele dusí kouř

06.12.2019 08:51 Severně od australského města Sydney hasiči bojují s rozsáhlými požáry. Ve státě Nový Jižní Wales v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama