Ozbrojenci zaútočili na budovu pákistánské burzy, sedm mrtvých

Při útoku na budovu pákistánské burzy ve finančním velkoměstě Karáčí zemřelo nejméně sedm lidí, včetně všech čtyř ozbrojených útočníků. S odvoláním na pákistánskou policii o tom dnes informovaly zahraniční agentury.

Ilustrační foto
doporučujeme

Ozbrojenci zaútočili nejprve na bezpečnostní stanoviště před budovou burzy, která se společně s bankami nachází v zóně se zvýšenými bezpečnostními opatřeními. Po ochrance hodili útočníci granát a pak začali střílet. Při přestřelce zemřeli kromě útočníků i dva členové ochranky a policista.

V budově burzy v době incidentu bylo přibližně 1000 zaměstnanců, uvádí agentura DPA.

K útoku se prostřednictvím twitteru přihlásila separatistická Balúčistánská osvobozenecká armáda (BLA). Agentura Reuters ale bezprostředně nemohla ověřit, zda účet založený na sociální síti krátce před útokem skupině opravdu patří.

BLA bojuje za větší autonomii jihozápadní provincie Balúčistán, která je bohatá na ropu, zemní plyn a nerosty. Balúčistán sousedí s provincií Sindh, jejíž je Karáčí správní středisko.

Balúčistán je dějištěm konfliktu mezi separatisty a pákistánskou armádou od roku 2004. Bojovníci za nezávislost obviňují vládu, že sice v provincii těží přírodní zdroje, ale ze získaných prostředků nic nedává na zlepšení situace chudého obyvatelstva. Spojené státy BLA na začátku června označily za teroristickou organizaci.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael a Súdán se dohodly na normalizaci vzájemných vztahů, oznámil Trump

23.10.2020 20:36 Aktualizováno Izrael se dohodl se Súdánem na normalizaci vzájemných diplomatických vztahů. Podle agentury Reuters…

Soul zkoumá úmrtí lidí, kteří zemřeli po očkování proti chřipce

23.10.2020 19:49 Jihokorejský vládní zdravotní úřad dnes zopakoval, že bude pokračovat v rozsáhlém programu očkování…

Trumpův výrok o špinavém vzduchu vyvolal v Indii bouři

23.10.2020 18:20 Čtvrteční výrok amerického prezidenta Donalda Trumpa o "nechutně špinavém" vzduchu v Indii způsobil…

Greenpeace varuje: Voda z Fukušimy vypuštěná do oceánu může poškodit…

23.10.2020 14:25 Voda z atomové elektrárny v japonské Fukušimě, kterou chce Japonsko vypouštět do moře, může…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama