Pákistán zablokoval seznamky Tinder a Grindr, jsou prý nemorální

Pákistán oznámil, že nechal zablokovat seznamovací aplikace Tinder a Grindr a tři další platformy, neboť prý nevyhovují místním zákonům. Informovala o tom agentura Reuters, podle níž se jedná o další etapu v tažení proti internetovým poskytovatelům služeb, které úřady viní z šíření "nemorálního obsahu".

Ilustrační foto
doporučujeme

V Pákistánu, který je po Indonésii druhou největší zemí s muslimskou většinou na světě, jsou mimomanželské vztahy či homosexualita postavené mimo zákon.

Pákistánský telekomunikační úřad (PTA) podle Reuters uvedl, že poslal oznámení o zákazu provozovatelům pěti aplikací "s ohledem na negativní dopady nemorálního či neslušného obsahu". Podle regulátora má zákaz, který se kromě dvou zmíněných platforem týká aplikací Tagged, Skout a SayHi, za cíl odstranit z internetu seznamovací služby a živé streamování v souladu s místní legislativou.

Tinder je celosvětově rozšířená seznamka, která je oblíbená jak mezi lidmi hledajícími trvalou známost, tak krátký flirt. Grindr se označuje za sociální síť a seznamovací aplikaci pro členy komunity leseb, gayů, bisexuálů a transgenderových osob (LGBT).

Data analytické firmy Sensor Tower ukázaly, že Tinder si uživatelé v Pákistánu stáhli za posledních 12 měsíců více než 440.000krát. Grindr registroval za stejné období asi 300.000 stažení.

Podle kritiků se Pákistán snaží pomocí nedávno schválených zákonů pro regulaci on-line prostoru omezovat svobodu vyjadřování na internetu. Legislativa mu umožňuje blokovat či mazat obsah označený za nemorální či kritický vůči vládě a armádě.

V červenci Pákistán vydal "poslední varování" aplikaci pro sdílení krátkých videí TikTok kvůli údajně sexuálně nevhodnému obsahu, který se pomocí této sociální sítě šířil, zatímco aplikace na streamování videa Bigo Live byla zablokována na deset dní. Minulý týden regulační úřad nařídil platformě na sdílení videí YouTube, aby "pákistánským uživatelům okamžitě zablokovala vulgární, neslušný či nemorální obsah, nahotu a projevy nenávisti".

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při požáru v budově Huawei na jihu Číny zemřeli tři lidé

25.09.2020 20:48 Tři mrtví byli dnes nalezeni po požáru ve velkoměstě Tung-kuan na jihu Číny. Oheň vypukl v zařízení…

Nezvěstný čínský aktivista se po sedmi měsících zřejmě našel, je pod…

25.09.2020 12:29 Po sedmi měsících byl zřejmě nalezen čínský právník a aktivista Čchen Čchiou-š'. Nezvěstný byl od…

Fridays For Future: Po celém světě se manifestuje za ochranu klimatu,…

25.09.2020 12:18 Tisíce studentů v Austrálii a v řadě asijských zemí se dnes zúčastnily manifestací za ochranu…

Nezvyklé gesto Kim Čong-una. KLDR se omluvila Jižní Koreji za zastřelení…

25.09.2020 08:40 Severokorejský vůdce Kim Čong-un se dnes omluvil Jižní Koreji za incident, při němž severokorejští…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama