Peking zesílil opatření, počet nakažených roste

Čínské hlavní město dnes oznámilo, že prověří všechny jednotlivce, kteří přijeli do Pekingu ze zahraničí od 10. prosince loňského roku a uzavře jednu ze stanic podzemní dráhy. K těmto krokům město přistupuje po největším denním nárůstu nových případů nákazy za více než tři týdny, informovala agentura Reuters.

Čína, ilustrační fotografie
doporučujeme

Už více než týden v Číně přibývá více než 100 nakažených denně; za posledních 24 hodin to bylo 103 nových případů, což je mírný pokles proti 118 nově nakaženým, které země zaznamenala o den dříve. Šíření koronaviru vyvolává obavy z propuknutí další vlny nákazy v době, kdy se milióny lidí vydají na cestu za rodinami před nadcházejícím lunárním Novým rokem.

Peking za poslední den zaznamenal sedm případů infekce, což je nejvíce od 28. prosince. Šest z nově nakažených žije ve čtvrti Ta-sing a městský provozovatel metra se rozhodl uzavřít stanici podzemní dráhy ležící v blízkosti této čtvrti.

Denní přírůstky jsou zatím jen zlomkem toho, co Čína zažívala po propuknutí nákazy novým typem koronaviru, který se koncem roku 2019 poprvé objevil ve městě Wu-chan. Oficiální činitelé se ale obávají, že by se nákaza mohla opět začít rychle šířit po celé zemi během oslav lunárního Nového roku, které budou za necelý měsíc.

Navzdory cestovním omezením očekávají čínské železnice, že během novoročního volna přepraví zhruba 296 miliónů cestujících - v roce 2019 to bylo 410 miliónů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Dalajlama dostal první dávku očkování proti koronaviru

06.03.2021 10:50 Tibetský náboženský vůdce dalajlama dnes dostal první dávku očkování proti koronaviru.…

Nový Zéland zasáhla tři zemětřesení, hrozí tsunami

04.03.2021 21:50 Aktualizováno Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před tsunami a nařídily evakuaci…

Po středečním brutálním zásahu policie v Barmě pokračují protesty

04.03.2021 10:03 Barmská policie dnes zasáhla slzným plynem proti demonstrantům, kteří se shromáždili v největším…

Při protestech v Barmě dnes zemřelo 38 lidí. Zatýkají se novináři, mezi…

03.03.2021 19:57 Na několika místech Barmy při dnešních protestech proti únorovému vojenskému puči zemřelo 38 lidí.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama