Peking zmírnil koronavirové restrikce, vstupenky do Zakázaného město jsou vyprodané

V Pekingu se dnes po několika měsících znovuotevřely parky či muzea a také hlavní místní turistická atrakce, takzvané Zakázané město, které ale smí navštívit maximálně 5000 lidí denně. Také do parků v čínské metropoli smí zatím jen méně lidí, kteří musí nadále dodržovat bezpečnou vzdálenost, nosit roušky a prokázat se kódem v mobilní aplikaci, že nejsou nemocní a nepřišli do kontaktu s nakaženým koronavirem.

Čína, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

V Pekingu, Tchien-ťinu a přilehlé provincii Che-pej místní úřady ode dneška o jeden stupeň snížily nejvyšší stupeň výstrahy na čtyřbodové stupnici, který tam platil od konce ledna. Peking a jeho okolí bylo jedno z posledních míst, kde tento nejpřísnější stupeň kvůli nákaze covidem-19 platil. Mnoho čínských provincií již omezení uvolnilo dříve.

Opatření v čínské metropoli úřady zmírnily od dnešního Svátku práce, jímž v zemi začíná pět svátečních dnů. Vstupenky do Zakázaného města jsou už na všech pět dnů vyprodané, prodaly se za 12 hodin, napsal ve čtvrtek list The Guardian.

Tento palácový komplex v centru Pekingu obvykle navštíví podle agentury AP 80.000 lidí denně, nyní tam smí za den 5000 návštěvníků.

V Pekingu také už ode dneška neplatí povinná čtrnáctidenní karanténa pro osoby, které do města přicestují z nerizikových částí Číny. Tou dosud museli projít všichni, kdo do města přijeli, včetně jeho obyvatel. Oproštění od karantény se ale nevztahuje na ty, co se vrátí ze zahraničí nebo rizikových provincií, jako je Chu-pej, která byla z čínských provincií koronavirem nejvíce zasažená a odkud se zřejmě koronavirus začal šířit koncem loňského roku do celého světa.

Částečné zrušení omezení v Pekingu přichází v době, kdy se tam chystá důležitá politická událost - zasedání téměř 3000členného zákonodárného sboru. Začátek dvoutýdenního jednání, které jednou za rok stanovuje hlavní ekonomické cíle země a vojenský rozpočet a schvaluje nové zákony, byl odložen ze začátku března na 22. květen. Podle AP zatím není jasné, zda se ho delegáti zúčastní osobně, či prostřednictvím videokonference.

Uvolňování opatření po celé Číně souvisí s výrazným snížením počtu nově infikovaných. Dnes Čína oznámila 12 nových případů, z toho šest se nakazilo v cizině, ani dnes neeviduje země za den žádné úmrtí s covid-19. Dohromady už Čína od počátku epidemie zaregistrovala 82.874 nakažených a 4633 úmrtí z řad nakažených. Počty nových případů nákazy za den v Číně už skoro dva měsíce až na dvě výjimky nepřekročily stovku a úmrtí bylo za dva týdny oznámeno jen jedno.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Singapuru volili v době koronaviru nový parlament

10.07.2020 19:15 V Singapuru dnes skončily předčasné volby do parlamentu a začalo sčítání hlasů, první výsledky se…

Indie oznámila rekord: Za den přibylo 26.506 nakažených koronavirem

10.07.2020 13:05 Indie hlásí rekordních 26.506 nových případů koronavirové infekce za jediný den, čímž se přibližuje…

Vyvracíme konspirace: Koronavirus není biologická zbraň, vysvětluje…

10.07.2020 12:00 NÁZOR – Nejen mezi konspiračními teoretiky, ale i v médiích rezonuje myšlenka, že Čína cíleně…

Kazašský prezident Tokajev hrozil odvoláním vlády, nezvládne-li covid-19

10.07.2020 11:48 Kazašský prezident Kasym-Žomart Tokajev dnes pohrozil odvoláním vlády, pokud se během následujících…

Související:

Právě se děje

Další zprávy