Peking zrušil povinné nošení roušek, Indie má tři miliony nakažených koronavirem

Zdravotní úřady Pekingu dnes zrušily povinné nošení roušek ve venkovních prostorách poté, co čínská metropole posledních 13 dní nezaznamenala žádné nové případy koronavirové nákazy. Navzdory tomu se ale dnes velká část lidí v ulicích stále pohybovala s ochrannými rouškami, informovala agentura Reuters.

Čína, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Někteří říkají, že se s rouškou cítí bezpečněji, zatímco jiní uvádějí jako jeden z důvodů společenský tlak. "Myslím, že bych si mohla roušku sundat, ale musela bych vidět, že to moje okolí přijímá. Mám strach, že se mě lidé budou bát, když mě uvidí bez masky," řekla agentuře Reuters 24letá žena.

Od začátku pandemie, která se rozšířila z čínského města Wu-chan, zrušil Peking povinné nošení roušek ve venkovních prostorách už podruhé. Poprvé to bylo koncem dubna, ale v červnu byla tato povinnost znovu zavedena poté, co se objevilo nové ohnisko nákazy na tržišti na jihu metropole.

Pevninská Čína nezaznamenala žádný nový případ lokálního přenosu nákazy už pět dní. Ve čtvrtek úřady ohlásily 22 zavlečených případů a uzavřely hranice, což se netýká čínských občanů.

Počet nakažených koronavirem v Indii stále roste a země má nyní 2,9 milionů případů nákazy covidem-19. Podle dnešních údajů federálního ministerstva zdravotnictví přibylo za posledních 24 hodin 68.898 nově nakažených a 983 lidí s covidem-19 zemřelo. Celkový počet mrtvých tak stoupl na 54.849, informovala agentura Reuters.

Indie je nejhůře postiženou zemí v Asii a co do počtu nakažených třetí nejpostiženější na světě po Spojených státech a Brazílii.

Indie na počátku pandemie v březnu vyhlásila přísná karanténní opatření, včetně celostátního zákazu vycházení. Omezení ale značně postihla ekonomiku země a desítky tisíc lidí připravila o práci. Právě kvůli ekonomickým dopadům úřady karanténu po dvou měsících uvolnily a počet nakažených začal stoupat.

Indické úřady slíbily, že zvýší počet testů na koronavirus až na 900.000 denně. Doposud byly v zemi s téměř 1,4 miliardy obyvateli otestovány tři miliony lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na pobřeží Tasmánie uvázly stovky kulohlavců, většina zahynula

23.09.2020 12:36 Většina ze zhruba 500 kulohlavců, kteří uvázli na západním pobřeží australského ostrova Tasmánie,…

Čínský prezident vyzval k solidaritě během pandemie covidu-19

22.09.2020 17:48 K solidaritě během pandemie covidu-19 dnes vyzval čínský prezident Si Ťin-pching v předem nahraném…

Žháři dostali v Pákistánu trest smrti. Zapálili továrnu plnou dělníků, 250…

22.09.2020 14:26 V Pákistánu byli dnes odsouzeni k trestu smrti dva žháři, kteří mají na svědomí požár, při němž v…

Bývalý magnát nazval čínského prezidenta klaunem, dostal 18 let vězení

22.09.2020 11:17 K 18 letům vězení byl v Číně odsouzen někdejší vlivný realitní magnát Žen Č'-čchiang, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama