Pekingská výzva: Macron a Si Ťin-pching podpořili pařížskou klimatickou dohodu

Čína a Francie nadále stojí za pařížskou klimatickou dohodu z roku 2015. Ve společném prohlášení se na tom shodli prezidenti obou zemí Si Ťin-pching a Emmanuel Macron. Francouzský prezident dnes ukončí třídenní návštěvu Číny a v její závěrečný den se setkal s čínskou hlavou státu.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Čínský prezident Si Ťin-pching
doporučujeme

Podle agentury AFP vydali společné prohlášení, které označili jako "Pekingskou výzvu" a v němž vyjádřili podporu "neodvolatelné" pařížské dohodě. Zdůraznili také odhodlání přispět ke zlepšení mezinárodní spolupráce v otázce klimatických změn.

Čína a Francie tak vyzvedávají význam pařížské dohody v době, kdy od ní odstupují Spojené státy. Hlavním cílem klimatické dohody z Paříže je udržet zvyšování teploty na planetě pod dvěma stupni Celsia ve srovnání s předindustriálním obdobím, což má snížit riziko a dopady klimatických změn.

Signatáři dohody se zavázali k omezování skleníkových plynů, které k oteplování přispívají. Za USA k dohodě přistoupila minulá administrativa prezidenta Baracka Obamy, podle té současné ale ujednání poškozuje americkou ekonomiku.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž polovinu života trpěl velkými problémy. Lékaři nemohli uvěřit tomu, co…

19.11.2019 16:14 Vleklé a chronické obtíže se mohou objevit u každého z nás i bez zjevné příčiny. Občas se ji ale…

Řada studentů nadále obléhá univerzitu v Hongkongu. Nasadí Čína armádu?

19.11.2019 14:56 Aktualizováno Na hongkongské polytechnické univerzitě, kterou minulý týdny obsadilo několik set studentů na…

Tři roky v zajetí Tálibánu: Profesoři byli dnes propuštěni, změnili se k…

19.11.2019 12:59 Aktualizováno Afghánský Tálibán dnes pustil na svobodu amerického a australského profesora, které držel více než…

Drsná indoktrinace muslimů. Z USA zní varování před vymýváním mozků a…

19.11.2019 12:00 NÁZOR - "Seberte každého, kdo má být sebrán." Ozvěna knih 1984, Konec civilizace a Fahrenheit 451…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama