Peklo v Austrálii pokračuje. Počet obětí katastrofálních požárů roste

Počet obětí požárů na jihovýchodě Austrálie vzrostl na čtyři. V severovýchodní části nejlidnatějšího australského státu Nový Jižní Wales se našlo ohořelé tělo muže, informovala dnes agentura AFP. Nový Jižní Wales i sousední stát Queensland vyhlásily kvůli požárům stav ohrožení.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Požár
doporučujeme

Tělo muže se našlo u města Kempsey, které leží zhruba na půl cesty mezi Sydney a Brisbane. Totožnost mrtvého zatím není jasná, mohlo by ale jít o pohřešovaného 58letého muže, který žil nedaleko místa nálezu těla.

Požáry, kterých hasiči nyní v Novém Jižním Walesu evidují asi šest desítek, už zničily kolem dvou set domů. Do boje s ohněm se zapojilo více než tisíc hasičů.

zdroj: YouTube

Extrémní nebezpečí vzniku požárů v oblasti podle meteorologů stále trvá, protože v příštích dnech lze očekávat další zvyšování teplot a výskyt bouřek.

Na jižní polokouli se blíží léto a vydatnější, déletrvající déšť, který by smočil vyschlou půdu, podle meteorologů nepřijde ještě několik měsíců.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Velký požár v Dillí si vyžádal nejméně 43 mrtvých

08.12.2019 22:39 Aktualizováno Při mohutném požáru v centru indické metropole Dillí dnes zahynulo nejméně 43 lidí. Dalších 16 osob…

KLDR provedla "významný test" na raketové základně

08.12.2019 19:36 Aktualizováno Severní Korea dnes oznámila, že provedla "velice významný" test na základně Sohe, kterou v…

V Hongkongu se chystá největší demonstrace za poslední týdny

08.12.2019 11:08 Hongkongu se shromáždily desetitisíce lidí k největší demonstraci za poslední týdny. Hongkongské…

Inferno v Austrálii: Sydney ohrožují rozsáhlé požáry, obyvatele dusí kouř

06.12.2019 08:51 Severně od australského města Sydney hasiči bojují s rozsáhlými požáry. Ve státě Nový Jižní Wales v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama