Petici proti olympiádě v Tokiu podepsalo v Japonsku 351 tisíc lidí

Odpůrci konání letošních olympijských her dnes předali tokijské guvernérce Juriko Koikeové petici se zhruba 351.000 podpisy. Podle nich by se Japonsko mělo soustředit spíše na zvládnutí koronavirové pandemie.

Eurozpravy.cz
doporučujeme

"Jedná se o to, zda bude v dobách pandemie naší prioritou život, nebo akce, která se jmenuje olympijské hry," uvedl iniciátor petice Kenži Ucunomija a dodal: "Náš požadavek odráží veřejné mínění v naší zemi."

Japonsko se zhruba deset týdnů před zahájením olympijských her potýká s šířením nakažlivější varianty koronaviru. Země vyhlásila stav nouze v dalších prefekturách Hokkaidó, Okajama a Hirošima, jež se v neděli připojí k metropoli Tokiu, Ósace a čtyřem dalším prefekturám, kde již nyní platí stav nouze do 31. května.

Navzdory tomu Mezinárodní olympijský výbor (MOV) s konáním her, jež byly odloženy z loňska na letošní léto, napevno počítá. Viceprezident MOV John Coates minulý týden uvedl, že se nepracuje s žádným scénářem zrušení či opětovného odložení her.

Olympijské hry v Tokiu se mají konat od 23. července do 8. srpna. V současné době má jistou účast zhruba 7800 sportovců, tedy asi 70 procent z celkového počtu.

Témata: EZ
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izraelský parlament vyslovil důvěru Bennetově vládě

13.06.2021 21:23 Aktualizováno Izraelský parlament dnes podle očekávání vyslovil důvěru nové koaliční vládě, kterou povede Naftali…

Hypotéza o wuchanském původu koronaviru je podle WHO stále otevřená

13.06.2021 10:26 Hypotéza o tom, že koronavirus, jímž se od loňska na světě nakazilo přes 175 milionů lidí, pochází…

Počet nově nakažených v Indii klesl nejníže za déle než dva měsíce

12.06.2021 12:56 V Indii se za uplynulých 24 hodin nakazilo koronavirem nejméně lidí za déle než dva měsíce. Přibylo…

Při nehodě autobusu vezoucího poutníky zemřelo v Pákistánu nejméně 20 lidí

11.06.2021 10:59 Při nehodě přeplněného autobusu vezoucího poutníky dnes na jihozápadě Pákistánu zemřelo nejméně 20…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama