Po celém světě se zhasla světla u příležitosti Hodiny Země

Vypnutím světel si dnes lidé po celém světě připomněli letošní Hodinu Země a boj proti klimatickým změnám. Vzhledem k posunu času měli možnost se mezi prvními zapojit lidé i města v Oceánii. Světový fond na ochranu přírody (WWF), který každoroční akci pořádá, na Novém Zélandu vyzval k široké účasti. K akci se stejně jako v předešlých letech připojil i moskevský Kreml.

Hodina Země v Berlíně
doporučujeme

V největším novozélandském městě Aucklandu se zahalila do tmy telekomunikační a vyhlídková věž Sky Tower, zatímco v metropoli Wellingtonu zhasla světla v budově parlamentu.

Zapojení do mezinárodní události ohlásily také Austrálie a země jihovýchodní Asie včetně Malajsie a Filipín. Účast přislíbil také singapurský park Gardens by the Bay, kde se často pořádají působivá světelná show.

Vláda Nového Zélandu vyhlásila na začátku prosince stav klimatické nouze. Premiérka Jacinda Ardernová hodlá z ochrany klimatu učinit ještě větší prioritu svého politického působení a do roku 2025 plánuje dosáhnout takzvané klimatické neutrality ve veřejných službách.

Miliony lidí po celém světě vypínají od roku 2007 obvykle poslední březnovou sobotu v půl deváté večer místního času světla na znamení zájmu o ochranu planety. Také četné veřejné budovy se u příležitosti Hodiny Země noří do temnoty. Například slavná budova opery v australském Sydney se účastní letos již počtrnácté v řadě.

Od roku 2013 se akce účastní také moskevský Kreml a i letos venkovní osvětlení sídla ruského prezidenta na hodinu potemnělo. Podle WWF dnes zhasly významné budovy celkem ve 30 městech po celém Rusku - jako první ve Vladivostoku na tichomořském pobřeží, který je od Moskvy vzdálen osm hodin letu.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie opět hlásí nejvyšší denní přírůstek na světě

13.04.2021 08:49 Indie dnes ohlásila 161.736 nově potvrzených případů nákazy koronavirem za uplynulých 24 hodin, což…

Svržená barmská vůdkyně Su Ťij si vyslechla další obvinění

12.04.2021 11:00 Bývalá barmská vůdkyně a nositelka Nobelovy ceny za mír Do Aun Schan Su Ťij čelí dalšímu obvinění z…

Cyklon na západě Austrálie ničil domy, přerušil dodávky elektřiny

12.04.2021 09:52 Desítky tisíc lidí zůstaly bez dodávek elektřiny na západě Austrálie poté, co se tudy v noci na…

Zemětřesení o síle 5,9 stupně v Indonésii zabilo člověka a poškodilo domy

10.04.2021 16:52 Zemětřesení o síle 5,9 stupně dnes v Indonésii zabilo jednoho člověka a poničilo domy v několika…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama