Po erupci sopky zůstala na ostrůvku mrtvá těla, odvoz bude nebezpečný

Novozélandská policie se v pátek ráno pokusí z ostrůvku White Island odvézt těla obětí pondělní erupce tamní sopky. Dnes to podle agentury Reuters oznámila policie s tím, že ale nadále hrozí další erupce. Úřady předpokládají, že na ostrově je nejméně osm těl.

Přidejte svůj názor

sopka Whakaari
doporučujeme

Policie identifikovala místa, kde leží šest obětí. Právě jejich vyzvednutí považuje za prvořadý úkol. Pokud jde o hledání dalších dvou mrtvých, policie uvádí, že výsadek bude mít jen velmi omezené možnosti, aby po nich pátral. Ujistila nicméně, že udělá vše, aby všichni mrtví byli nalezeni a předáni rodinám.

V plánu je vyslat na ostrov u pobřeží Nového Zélandu osmičlenný tým, jehož úkolem bude těla kvůli sopečné aktivitě co nejrychleji odvézt. Podle dnešní zprávy monitorovacího systému GeoNet hrozí až šedesátiprocentní riziko, že během 24 hodin nastane další erupce.

Erupce sopky si vedle zmíněných osmi obětí na ostrově vyžádala ještě dalších osm mrtvých, dvacet lidí pak utrpělo vážná zranění.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

"Raději nedomýšlet." Takto koronavirus udeří v rozvojovém světě, varuje…

06.04.2020 00:01 NÁZOR - Je děsivé sledovat pohromu a nebýt schopen jí bránit, konstatuje editorial serveru The…

V Indii rozsvítili světla, aby rozptýlili temnotu nad koronavirem

05.04.2020 21:33 Lidé v největších indických městech dnes na devět minut zapálili svíčky a tradiční lampy, aby…

Covid-19 zamořuje Tokio. 143 nakažených za den, jde o nový rekord

05.04.2020 17:50 Aktualizováno V Tokiu se od soboty nakazilo koronavirem dalších 143 lidí. Jedná se o dosud nejvyšší denní nárůst…

Austrálie: Nákaza covid-19 se šíří pomaleji, restrikce potrvají měsíce

05.04.2020 15:41 Aktualizováno Australské zdravotnické úřady vyjádřily opatrný optimismus nad zpomalením šíření koronaviru v zemi,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy