Počet nakažených v Afghánistánu strmě roste, miliony dětí ohroženy hladomorem

Afghánistán za poslední den eviduje 235 nových případů nákazy koronavirem, což je doposud nejvyšší nárůst během 24 hodin. Dnes o tom s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví informuje britský list The Guardian na svých internetových stránkách. V zemi je doposud oficiálně 2704 nakažených a 85 pacientů s covidem-19 zemřelo.

Ilustrační foto
doporučujeme

Nejzasaženější je hlavní město Kábul, kde úřady ve snaze zabránit šíření infekce omezily svobodu pohybu. Toto opatření platí podle agentury AP i v jiných oblastech země, ale ve většině měst jsou ulice plné aut i lidí. Odborníci se obávají, že za takových okolností bude boj s koronavirem nesmírně náročný.

Epidemie nemoci covid-19 může znamenat obrovské problémy pro obyvatele této chudé asijské země, zmítané desítky let různými ozbrojenými konflikty. Organizace Save the Children podle BBC upozornila, že kvůli nařízení o omezení svobody pohybu, které beztak mnoho lidí nedodržuje, hrozí sedmi milionům dětí hlad.

Světová zdravotnická organizace (WHO) tento týden varovala před dopady pandemie covidu-19 v zemích se slabšími zdravotnickými systémy. Jako jednu z nich jmenovala právě Afghánistán.

V zemi se navíc objevilo šest nových případů dětské obrny. Afghánistán, Pákistán a Nigérie jsou poslední tři země, kde se toto onemocnění nepodařilo vymýtit.

Mluvčí vlády dnes informoval, že ozbrojenci z radikálního hnutí Tálibán během prvního týdne ramadánu, muslimského postního měsíce, který začal 24. dubna, zabili 17 civilistů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Peking zesílil opatření, počet nakažených roste

20.01.2021 09:27 Čínské hlavní město dnes oznámilo, že prověří všechny jednotlivce, kteří přijeli do Pekingu ze…

Zakladatel Alibaby Jack Ma se prý ukázal na veřejnosti

20.01.2021 09:00 Aktualizováno Zakladatel čínské internetové společnosti Alibaba Jack Ma se poprvé od loňského října ukázal na…

Vědec vzal vítr z plachet dezinformátorům. Vysvětlil spojitost mezi…

19.01.2021 22:00 Aktualizováno NÁZOR - Jedním z častých argumentů, ke kterému se uchylují příznivci dezinformací, je tvrzení, že…

První aerolinky zavádějí průkazy pro očkované a negativní

19.01.2021 18:01 Saúdskoarabské aerolinky Emirates a Etihad ve spolupráci s Mezinárodním sdružením pro leteckou…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama