Počet nakažených v Afghánistánu strmě roste, miliony dětí ohroženy hladomorem

Afghánistán za poslední den eviduje 235 nových případů nákazy koronavirem, což je doposud nejvyšší nárůst během 24 hodin. Dnes o tom s odvoláním na ministerstvo zdravotnictví informuje britský list The Guardian na svých internetových stránkách. V zemi je doposud oficiálně 2704 nakažených a 85 pacientů s covidem-19 zemřelo.

Přidejte svůj názor 9 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Nejzasaženější je hlavní město Kábul, kde úřady ve snaze zabránit šíření infekce omezily svobodu pohybu. Toto opatření platí podle agentury AP i v jiných oblastech země, ale ve většině měst jsou ulice plné aut i lidí. Odborníci se obávají, že za takových okolností bude boj s koronavirem nesmírně náročný.

Epidemie nemoci covid-19 může znamenat obrovské problémy pro obyvatele této chudé asijské země, zmítané desítky let různými ozbrojenými konflikty. Organizace Save the Children podle BBC upozornila, že kvůli nařízení o omezení svobody pohybu, které beztak mnoho lidí nedodržuje, hrozí sedmi milionům dětí hlad.

Světová zdravotnická organizace (WHO) tento týden varovala před dopady pandemie covidu-19 v zemích se slabšími zdravotnickými systémy. Jako jednu z nich jmenovala právě Afghánistán.

V zemi se navíc objevilo šest nových případů dětské obrny. Afghánistán, Pákistán a Nigérie jsou poslední tři země, kde se toto onemocnění nepodařilo vymýtit.

Mluvčí vlády dnes informoval, že ozbrojenci z radikálního hnutí Tálibán během prvního týdne ramadánu, muslimského postního měsíce, který začal 24. dubna, zabili 17 civilistů.

Loading...
Vstupte do diskuze (9)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hongkongská krize nabírá na síle. Čína pohrozila Británii

02.07.2020 14:12 Čína dnes pohrozila Británii zavedením protiopatření kvůli sporu ohledně čínského bezpečnostního…

Počet nakažených v Indii přesáhl 600 tisíc, pandemie covid-19 sílí v Tokiu

02.07.2020 12:46 Aktualizováno Počet potvrzených případů nákazy v Indii překonal hranici 600.000, opatření, která mají omezit…

Horníky v Barmě spláchla vlna bahna, nejméně 100 mrtvých

02.07.2020 09:34 Nejméně sto lidí zahynulo při sesuvu půdy v jadeitovém dole na severu Barmy. S odvoláním na místní…

Herec Geoffrey Rush dostane vysoké odškodné. Vydavatelství o něm šířilo…

02.07.2020 08:55 Australské vydavatelství Nationwide News Ruperta Murdocha prohrálo odvolací soud v případu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy