Počet nově nakažených koronavirem v Číně klesl nejvíce od ledna

V pevninské Číně stoupl ve čtvrtek počet případů nákazy novým typem koronaviru o 327, celkově se tak nakazilo už 78.824 lidí. Dalších 44 pacientů s nemocí COVID-19 zemřelo, celkově má tak v pevninské Číně tato choroba už 2788 obětí. Čtvrteční bilance nově nakažených je nejnižší od ledna. Čínské úřady naznačily, že virus se pravděpodobně dál nešíří od lidí, kteří se zdáli být už jednou vyléčeni, ale pozdější testy měli znovu pozitivní.

Wu-chan
doporučujeme

Informovaly o tom agentury KjódóReuters.

V centrální provincii Chu-pej nemoci ve čtvrtek podlehlo 41 lidí, z toho 28 v provinčním hlavním městě Wu-chan. V Chu-pej bylo zároveň hlášeno 318 nových případů nákazy, což je nejméně od 24. ledna. Nejvíce infikovaných bylo ve Wu-chanu, kde se koronavirem nově nakazilo 313 lidí, přičemž o den dříve to bylo 383.

Kromě provincie Chu-pej se v pevninské Číně, do které se nepočítá autonomní Hongkong a Macao, potvrdilo jen devět nových případů nákazy, což je méně než 24 případů zaznamenaných o den dříve.

Čínská Národní zdravotnická komise (NHC) dnes oznámila, že od lidí, kteří už byli z nemocnice propuštěni, ale testy u nich nákazu později potvrdily znovu, se zjevně už infekce dál nepřenáší. Zástupce NHC Kuo Jen-chung novinářům na každodenní tiskové konferenci dále řekl, že je třeba novému viru hlouběji porozumět a zlepšit sledování a zacházení s pacienty, u nichž byl vir objeven.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

V Hongkongu zatkli 47 prodemokratických aktivistů

28.02.2021 11:35 Policie v Hongkongu zatkla 47 prodemokratických aktivistů kvůli údajnému "spiknutí za účelem…

Při zásahu proti demonstrantům v Barmě byla zastřelena žena

27.02.2021 13:56 Barmská policie dnes použila vodní děla a gumové projektily k rozehnání demonstrantů, kteří…

Austrálie se rozhodla zrušit zákaz provozu letadel Boeing 737 MAX

26.02.2021 11:03 Aktualizováno Australský úřad pro bezpečnost civilní letecké dopravy se rozhodl, že zruší téměř dvouletý zákaz…

Jižní Korea začíná očkovat proti koronaviru, restrikce prodlouží

26.02.2021 08:38 Jižní Korea dnes zahajuje vakcinaci proti covidu-19. První dávky očkovacího preparátu od…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama