Podfuk na zákazníky: Kavárna láká hosty na pandy. Něco tady ale nesedí...

Nová kavárna, která nedávno otevřela ve městě Čcheng-tu na jihozápadě Číny, hosty kromě jídla a pití láká na chvíle strávené s šesticí zvířat, jež na pohled vypadají jako pandy.

Panda, ilustrační foto
doporučujeme

Nicméně místo pand zákazníky v tomto podniku obveselují psi čau-čau se srstí přebarvenou tak, aby vypadali jako tvorové, kteří se stali symbolem Číny.

Majitel kavárny podle britské BBC řekl, že barvu potřebnou k "proměně" psa v pandu si objednává z Japonska a najal zaměstnance, kteří mají tento úkol na starosti. Každé nabarvení prý stojí 1500 jüanů (skoro 4900 korun) a použitá látka je údajně tak kvalitní, že na zvířata nemá žádný vliv.

Poté, co se informace o této kavárně dostaly do místních médií, jí přibylo návštěvníků, ale objevily se i obavy, aby se další lidi nesnažili tento nápad napodobit. Veterinář jménem Li Taj-ping vyzval majitele zvířat, aby srst svým mazlíčkům rozhodně nebarvili. "Může to jejich srst a kůži poničit," varoval.

BBC uvádí, že barvení kožíšků zvířat se v Číně rozšířilo po roce 2010, nejdříve na různých soutěžích, pak jako extravagantní záliba chovatelů. Povědomí o etickém zacházení se zvířaty se sice v nejlidnatější zemi světa zvyšuje a podle mnohých je barvení srsti "šílenost", nicméně stále se najdou tací, pro které je domácí mazlíček s nepřirozeným odstínem roztomilý.

V Británii si kritiku ze strany ochránců zvířat vysloužili pořadatelé hudebního festivalu Latitude v anglickém hrabství Suffolk, když opakovaně nechali ovce nabarvit na svítivě růžovou.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

USA zpřísňují vízový režim pro členy čínské komunistické strany

03.12.2020 14:10 Aktualizováno Spojené státy s okamžitou účinností omezily platnost cestovních víz pro členy čínské komunistické…

Bangladéš stěhuje Rohingy na nehostinný ostrov, lidskoprávní organizace…

03.12.2020 13:57 Bangladéš dnes začal s kontroverzním přesunem více než tisíce uprchlíků rohingské menšiny na ostrov…

Čína perzekvuje prodemokratické aktivisty, Jimmy Lai byl obviněn z podvodu

03.12.2020 08:35 V Hongkongu byl zatčen místní mediální magnát a obhájce demokracie Jimmy Lai. Čelí obvinění z…

Japonským slovem roku je "sanmicu", souvisí s koronavirovou epidemií

03.12.2020 08:07 Japonským slovem roku se stal výraz sanmicu, který poukazuje na pravidla, jejichž dodržování…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama