Poprava čtyř Indů se blíží. V roce 2012 brutálně znásilnili a zavraždili studentku

Indický soud dnes vydal příkaz k popravě čtyř mužů, kteří byli odsouzeni k trestu smrti za hromadné znásilnění a vraždu studentky v autobusu v metropoli Dillí v roce 2012. Datum popravy oběšením bylo stanoveno na 22. ledna, informovala agentura AP. Znásilnění třiadvacetileté dívky a její následná smrt otřásly před sedmi lety indickou společností a vyvolaly celonárodní protesty a diskusi o zacházení se ženami v Indii.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Trest smrti
doporučujeme

Obhájci odsouzených se chystají proti příkazu k popravě odvolat k nejvyššímu soudu. Ten už ale v loňském roce zamítl odvolání zmíněné čtveřice proti trestu smrti a podle expertů není pravděpodobné, že by nejvyšší soud násilníkům vyhověl. Odsouzení také mohou požádat o milost prezidenta Ráma Nátha Kóvinda, ani její udělení se ale neočekává, uvedla agentura AP.

Odsouzená čtveřice byla součástí skupiny šesti útočníků, kteří 16. prosince 2012 vlákali do autobusu v Dillí mladou ženu a jejího přítele vracející se z kina. Ženu skoro hodinu v jedoucím vozidle brutálně znásilňovali, muže krutě zbili a pak oba nahé vyhodili na silnici. Vnitřním zraněním, která jí útočníci způsobili mimo jiné železnou tyčí, studentka po dvou týdnech podlehla v nemocnici v Singapuru.

Nejmladšího z útočníků, jemuž bylo v době činu 17 let, soud pro nezletilé odsoudil k tříletému trestu odnětí svobody. Šlo o maximální možný trest, který vzhledem k věku obžalovaného připouštěl zákon. Šestý muž, řidič autobusu a údajný vůdce gangu, byl nalezen v cele mrtvý. Podle médií patrně spáchal sebevraždu.

Indie popravuje odsouzené zřídkakdy - od roku 2004 byl trest smrti vykonán pouze nad čtyřmi zločinci. Zatím posledním popraveným byl jeden ze strůjců bombajských atentátů z roku 1993 Jakub Memon, který byl oběšen v roce 2015.

Plánovaná poprava přichází v Indii v době obnovené debaty o sexuálním násilí poté, co místní média v poslední době zveřejnila několik zvlášť krutých případů znásilnění. V prosinci podlehla v severoindickém státě Uttarpradéš svým zraněním osmnáctiletá žena, kterou její vzdálený příbuzný po pokusu o znásilnění zapálil.

Ve státě Uttarpradéš to byla za krátkou dobu druhá žena, kterou postihl stejný osud. Upálena byla také mladá žena, která šla k soudu vypovídat jako oběť znásilnění. Cestou ji přepadla skupina pěti mužů, kteří ji odvlekli na nedaleké pole, tam ji polili hořlavinou a zapálili. Žena zemřela po několika dnech v nemocnici.

Koncem listopadu bylo nedaleko města Hajdarábád objeveno spálené tělo 27leté veterinářky. Policie později zastřelila čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy ženy. Během rekonstrukce na místě činu se totiž pokusili policisty odzbrojit a utéct.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Počet nakažených záhadným virem prudce stoupá. Nemocných jsou stovky

20.01.2020 13:47 Aktualizováno Počet potvrzených případů zápalu plic způsobeného novým a dosud málo prozkoumaným druhem koronaviru…

Krvavé střety v Barmě: Dívky utíkají před násilím do klášterů

19.01.2020 15:14 Krvavé střety mezi armádou a separatistickými povstaleckými skupinami v Barmě vedou stále více…

Jedna katastrofa střídá druhou. Austrálii hrozí silné bouře a záplavy

19.01.2020 12:14 Východ Austrálie nyní místo ohně ohrožuje voda. Předpověď počasí pro australský stát Victoria…

V Číně se objevilo 17 dalších případů nákazy novým virem. Lékaři neví, jak…

19.01.2020 09:42 Čína dnes oznámila, že evidovala 17 nových případů zápalu plic, který způsobil nový druh koronaviru…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama