Povodně a sesuvy půdy pustoší Vietnam. Zahynulo 29 vojáků, po dalších se pátrá

Vietnamští vojáci s pomocí těžké techniky a psů dnes pokračovali v pátrání po pohřešovaných kolezích. Jsou nezvěstní od nedělního sesuvu půdy způsobeného trvalým deštěm v centru země. Armáda přišla podle agentury Reuters při říjnových záplavách a závalech o 29 svých příslušníků, což je její nejvyšší ztráta v mírové době.

Povodně, ilustrační fotografie
doporučujeme

Po závalu kasáren v provincii Quang Tri se v neděli našlo 14 mrtvých vojáků a osm se pohřešovalo, dnes byla nalezena čtyři další těla a po čtyřech se stále pátrá. Neštěstí v Quan Tri bylo v této části Vietnamu čtvrté svého druhu za šest dní. Počasí se nezlepšuje a vydatný déšť má v příštích dnech pokračovat.

Říjnové záplavy v centrálním Vietnamu připravily o život podle Reuters 93 lidí a 30, mezi nimi čtyři vojáci, se pohřešuje. Jde o nejhorší záplavy za mnoho let a do záchranných prací se zapojila armáda.

zdroj: YouTube

V provincii Thua Thien-Hue záchranáři za silného deště pátrají po 15 stavebních dělnících pohřešovaných od sesuvu půdy, jenž oblast postihl před týdnem. O život přišlo několik vojáků vyslaných k záchranné operaci.

V centru země je zaplaveno na 120.000 domů, oblast je po silnici nedostupná a školy jsou zavřené. Na snímcích je vidět lidi v lodích poblíž domů zatopených až po střechy. Povodně a sesuvy půdy postihly i sousední Kambodžu, kde zemřelo nejméně 11 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Vězeň Číny. Hongkongský aktivista Joshua Wong byl odsouzen na 13,5 měsíce

02.12.2020 10:47 Aktualizováno Nejznámější představitel hongkongského prodemokratického hnutí Joshua Wong byl dnes odsouzen na 13…

Extrémní počasí: Tajfuny ve Vietnamu si za dva měsíce vyžádaly 192 mrtvých…

02.12.2020 09:39 Nebývale četné přírodní katastrofy, které v posledních dvou měsících postihly Vietnam, si vyžádaly…

Nový Zéland vyhlásil stav klimatické nouze: Globální oteplování bude mít…

02.12.2020 08:46 Novozélandská vláda dnes vyhlásila stav klimatické nouze. Kabinet premiérky Jacindy Ardernové k…

Čína se odmítla omluvit Austrálii za falešný snímek vojáka

01.12.2020 15:35 Čína se odmítla omluvit Austrálii za falešnou fotografii australského vojáka, který zabíjí nožem…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama