Povodně v Japonsku si vyžádaly nejméně 55 životů

Nejméně 55 lidí zemřelo při záplavách na jihu Japonska, které od pátku sužují silné lijáky. Desítky dalších lidí se pohřešují, píše agentura AP. Déšť zasáhl hlavně jižní ostrov Kjúšú, špatné počasí zde ještě vydrží a pomalu se přesune i nad největší ostrov Honšú.

povodně v Japonsku (7. července 2020).
doporučujeme

Doporučení k evakuaci na Kjúšú dostaly asi 3 miliony obyvatel. Na pomoc jim byly vyslány desítky tisíc vojáků, policistů a záchranářů, kteří se prodírali bahnem a troskami. Záchranné práce stěžovaly vytrvalý déšť a neustupující voda.

Nejvíce životů si vyžádala rozvodněná řeka Kumo v prefektuře Kumamoto. Ve městech rozkládajících se na jejích březích zemřelo 49 lidí, včetně 14 obyvatel domova pro seniory, pod nímž se propadl břeh. Další obětí se stala zhruba osmdesátiletá žena, která byla nalezena ve svém zatopeném domě.

img-responsive

povodně v Japonsku (7. července 2020). | foto: Profimedia

Voda na ulici v jednu chvíli vystoupala až po krk, sdělila japonské televizní síti NHK starší žena, která se snažila evakuovat, když ji příliv vody zastavil. "Voda mě málem odnesla, musela jsem se chytit stožáru," uvedla jiná obyvatelka jednoho z postižených měst.

Japonsko na začátku léta postihují vytrvalé deště pravidelně. V červenci 2018 na jihozápadě země při rozsáhlých povodních způsobených silnými lijáky zemřelo přes 200 lidí, okolo poloviny z nich v Hirošimě.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Přepadení věznice: V Afghánistánu pokračují boje s islamisty, řada mrtvých…

03.08.2020 16:18 Aktualizováno Útok Islámského státu (IS) na věznici ve městě Dželálábád na východě Afghánistánu a následný střet…

Melbourne dál zpřísňuje karanténu, nová opatření se dotknou stovek tisíc…

03.08.2020 14:27 Druhé největší australské město Melbourne, ve kterém již kvůli šíření koronaviru platí přísné…

Problém nepředstavují pouze Kimovy rakety, míní historik

03.08.2020 00:01 NÁZOR - Zatímco se Jižní Korea zabývá reakcí na stále sofistikovanější severokorejský raketový…

"Mučil mě a tvrdil že nejsem člověk." Čínský režim týrá ženy a nezletilé…

02.08.2020 22:07 Aktualizováno Čína tvrdě potlačuje ujgurskou kulturu a pomocí komunistické propagandy se turkické etnikum střední…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama