Požár na tankeru u Srí Lanky se podařilo uhasit, únik ropy nehrozí

Únik ropy z tankeru, na němž vzplál ve čtvrtek požár u srílanského pobřeží, nehrozí. Ujistil o tom dnes podle agentury Reuters zástupce srílanského námořnictva. Na lodi, která směřovala z Kuvajtu do východoindického Paradipu, je 270.000 tun surové ropy a 1700 tun paliva.

Moře, ilustrační foto
doporučujeme

Požár vzplál ve strojovně a rozšířil se na můstek, ale k nákladu nepronikl, oznámil dnes kontradmirál Y.N. Jajarathna, podle nějž nehrozí únik ropy do moře. Požár se podle jeho slov podařilo zvládnout na zádi plavidla.

"Plameny byly uhašeny, z lodi nyní stoupá jenom bílý kouř," řekl Jajarathna před novináři. Při hašení srílanskému námořnictvu pomáhali kolegové z Indie a také Ruska a tanker byl odtažen od srílanských břehů dál na moře.

Nehoda na New Diamond vyvolala obavy z úniku ropy do vody, podle indické pobřežní stráže je v boku lodi v oblasti čáry ponoru dvoumetrová trhlina.

Mluvčí srílanského námořnictva oznámil, že na lodi New Diamond byla 23členná posádka a jeden její filipínský člen se pohřešuje. "Předpokládáme, že je ten Filipínec mrtvý, při výbuchu kotle byl vážně zraněn," řekl mluvčí Indika de Silva. Zbylé námořníky dopravilo srílanské námořnictvo letecky do bezpečí, jeden z nich je zraněný a je hospitalizován v Kolombu. V posádce bylo 18 Filipínců a pět Řeků. Plavidlo požádalo o pomoc ve čtvrtek po výbuchu ve strojovně.

Na lodi, kterou si pronajala indická ropná společnost IOC a která je teď asi 35 kilometrů od pobřeží, je nyní záchranný tým. Dvacet let staré plavidlo mělo náklad dopravit do Paradipu, kde tamní rafinérie zpracovává až 300.000 barelů ropy denně.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Zbourané mešity, sterilizované ženy. Čínský prezident páchá genocidu, zní…

01.10.2020 00:01 NÁZOR - Uplynulé tři roky vedl čínský komunistický režim kampaň "kulturní genocidy" v rozlehlém…

Pompeo v Římě kritizoval Čínu za zásahy do svobody vyznání

30.09.2020 20:56 Americký ministr zahraničí Mike Pompeo dnes během své návštěvy Itálie vyzval Vatikán, aby odsoudil…

Čína se chystá zahájit antimonopolní vyšetřování Googlu

30.09.2020 17:14 Čína se chystá zahájit antimonopolní vyšetřování americké internetové společnosti Google. Hodlá…

Obyvatelé Fukušimy by se měli po letech dočkat odškodnění, rozhodl soud

30.09.2020 17:10 Odvolací soud v japonském městě Sendai rozhodl, že vláda a energetická firma TEPCO mají vyplatit…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama