Pravý opak Česka. V Koreji klesá počet nakažených, země zpřísní opatření

V Jižní Koreji za posledních 24 hodin přibyly jen tři desítky nových případů nákazy koronavirem. Podle specializovaného webu worldometers.info je to druhý nejnižší počet nově infikovaných za jeden den od 18. února. Soul chce nicméně dál zpřísňovat opatření proti šíření koronaviru. Lidem, kteří porušují domácí karanténu, hodlá nasazovat elektronické náramky, informovala agentura AP.

Přidejte svůj názor 12 komentářů

Jižní Korea, ilustrační foto
doporučujeme

Celkem se v Jižní Koreji nákaza koronavirem SARS-CoV-2 potvrdila u 10.480 lidí. Nemoci covid-19 podlehlo 211 pacientů. Za posledních 24 hodin tak přibyli tři mrtví.

Kromě několika místních ohnisek nákazy místním úřadům starosti dělají především případy lidí, kteří přijíždějí s nákazou ze zahraničí. Dodržování karantény, do které tito lidé musí od 1. dubna povinně na čtrnáct dní, chce nyní Jižní Korea hlídat pomocí elektronických náramků.

Podle zástupce ministerstva zdravotnictví počet lidí v karanténě v posledních dnech výrazně vzrostl, a úřady proto potřebují efektivní nástroj, jak kontrolovat její dodržování. Podle agentury AP je nyní v karanténě v Jižní Koreji asi 57.000 lidí. Téměř 50.000 z nich se do země vrátilo ze zahraničí.

Zástupce jihokorejského ministerstva vnitra nicméně přiznal, že povinné nošení náramků nemá dostatečnou oporu v zákoně. Policie proto bude lidem v karanténě dávat podepsat jakýsi informovaný souhlas s nošením náramku.

Podle nedávno zpřísněného zákona mohou lidé v Jižní Koreji dostat až roční trest vězení nebo pokutu v přepočtu více než 200.000 korun, pokud poruší pravidla karantény. Lidé, kteří dobrovolně podepíšou souhlas s nošením náramku a přesto karanténu opustí, by podle zástupce ministerstva vnitra mohli ale dostávat nižší tresty.

První náramky by lidé v karanténě mohli dostat za dva týdny.

Loading...
Vstupte do diskuze (12)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tchaj-wan vyzval Čínu, aby se omluvila za masakr na Tchien-an-men

03.06.2020 15:44 Tchaj-wan dnes vyzval Čínu, aby se omluvila za krvavý masakr demonstrantů, ke kterému došlo v roce…

Čína hlásí jen jeden nový případ nákazy koronavirem

03.06.2020 08:28 Pevninská Čína zaznamenala v úterý jen jeden nový případ nákazy koronavirem. Infekce se prokázala u…

Protesty proti rasismu zasáhly celý svět, rostou obavy z šíření koronaviru

02.06.2020 17:38 Aktualizováno Solidaritu s americkými demonstracemi proti policejní brutalitě a rasismu dnes přišly v Sydney…

Ve Wu-chanu otestovány miliony lidí, odhaleno 300 asymptomatických případů…

02.06.2020 17:30 V čínském velkoměstě Wu-chanu, kde se vůbec poprvé na konci minulého roku objevil nový koronavirus,…

Související:

Právě se děje

Další zprávy