Kim Čong-un je mrtev, tvrdili přeběhlíci z KLDR. Teď se omlouvají

Zprávy o úmrtí Kim Čong-una, které v minulém týdnu zveřejnila média po celém světě, se ukázaly být nepravdivé poté, co se vůdce KLDR opět objevil na veřejnosti. Na jihu poloostrova je šířili hlavně přeběhlíci ze severu, kteří se teď musí omlouvat.

Přidejte svůj názor 22 komentářů

Kim Čong-un
doporučujeme

Dva vysoce postavení přeběhlíci ze Severní Koreje Thae Yong-ho a Ji Seong-ho vynesli na svět spekulace o chatrném zdraví vůdce Korejské lidově demokratické republiky (KLDR) Kim Čong-unovi, ale severokorejská média v sobotu vysílala ceremoniál, kde vůdce překypuje zdravím, informuje The Guardian.

Thae Yong-ho, bývalý severokorejský velvyslanec ve Velké Británii, nyní čerstvě zvolený do parlamentu v Jižní Koreji, se omluvil poté, co uvedl, že vůdce byl pravděpodobně natolik nemocný, že zemřel. „Jsem si vědom toho, že se ode mě očekávají přesné analýzy v otázkách Severní Koreje. Všem se omlouvám,“ uvedl ve svém prohlášení Thae.

Druhý severokorejský přeběhlík Ji Seong-ho, který je zvolený do jihokorejského parlamentu za opozici, uvedl v pátek pro agenturu Reuters, že dostal informace o vůdcově smrti, ale zdroj nemůže prozradit a že si je na 99 % jistý, že vůdce zemřel po operaci srdce. V prohlášení, ve kterém se omlouval za šíření nepravdivých informací, uvedl, že jako veřejná osobnost se musí chovat opatrně v případě takto silných výroků.

Rozhořčení ze strany parlamentu dospělo k tomu, že někteří politici žádali o vyloučení obou přeběhlíků z parlamentu. Jiova politická strana uznala jeho výroky za neopatrné, ale zároveň kritizovala vládnoucí politickou stranu za podněcování nenávisti vůči Jiovi a Thaemu. Vláda Jižní Koreje vyzvala k opatrnosti ohledně spekulací o zdraví Kim Čong-una, protože nic nenasvědčuje tomu, že je vůdce vážně nemocný nebo mrtvý.

Loading...
Vstupte do diskuze (22)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Mela v hongkongském parlamentu: Opoziční poslanec hodil láhev s páchnoucí…

28.05.2020 12:21 Hongkongský parlament dnes musel odročit projednávání sporného zákona o hanobení čínské státní…

Čína zaznamenala dva nové případy nákazy covidem-19

28.05.2020 08:29 Pevninská Čína zaznamenala za poslední den dva nové potvrzené případy nákazy koronavirovou nemocí…

Hongkong si podle Pompea nezaslouží zvláštní status kvůli vměšování Číny

27.05.2020 19:05 Hongkong v současné chvíli nemá dostatečnou autonomii vůči Pekingu na to, aby bylo pro Spojené…

Čínští výzkumníci vystoupili na Mount Everest, nejvyšší horu světa přeměří

27.05.2020 16:43 Členové čínského výzkumného týmu jsou první a možná také poslední skupinou, která letos zdolala…

Související:

Právě se děje

Další zprávy