Přepadení věznice: V Afghánistánu pokračují boje s islamisty, řada mrtvých a zraněných

Útok Islámského státu (IS) na věznici ve městě Dželálábád na východě Afghánistánu a následný střet mezi radikály a afghánskými silami si vyžádaly 29 životů. Afghánským složkám, které na místě zasahovaly od nedělního večera, se podařilo znovu získat kontrolu nad věznicí dnes odpoledne.

Islámský stát (ISIS)
doporučujeme

Asi 1000 vězňů, kteří v nastalém zmatku po útoku ze zařízení uprchli, již bylo zadrženo. Tři stovky trestanců však stále unikají, informuje agentura Reuters s odvoláním na místní představitele.

Mluvčí vlády provincie Nangarhár, kde se incident stal, uvedl, že mezi oběťmi bojů je 21 členů afghánských sil a civilistů včetně dozorců. Na straně útočníků je osm mrtvých. Dalších přibližně 50 osob utrpělo zranění.

V zařízení, na něž byl útok mířen, mají být podle informací agentury AP vězněni mimo jiné lidé, které úřady považují za členy IS.

Boje započaly v neděli, kdy radikálové odpálili bombu umístěnou v automobilu před vchodem do věznice. Následně explodovalo několik dalších výbušnin a islamisté zahájili palbu na bezpečnostní složky, které budovu chrání. Na místě zasahovala policie a afghánské speciální síly. Dnes odpoledne se afghánským složkám podařilo situaci u věznice stabilizovat.

K útoku se přihlásila odnož Islámského státu, která má v provincii Nangarhár své velení. Přestože IS utrpěl územní i personální ztráty, na afghánském území se stále nachází přibližně 2200 jeho členů, píše agentura Reuters s odvoláním na zprávu OSN z minulého měsíce. V oblasti je aktivní i radikální hnutí Tálibán.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Indie hlásí přes 96.000 nových případů koronaviru

18.09.2020 08:22 V uplynulých 24 hodinách v Indii přibylo 96.424 nových případů nákazy koronavirem, čímž tam celkový…

Čína se podle americké diplomacie chová po světě jako násilník

17.09.2020 17:45 Čína se v poslední době po celém světě nechová jako zodpovědný globální aktér, ale spíše jako…

Čína protestuje proti cestě vládního činitele USA na Tchaj-wan

17.09.2020 13:22 Čína podala oficiální protest proti cestě náměstka amerického ministra obchodu Keitha Kracha, který…

Indie má znovu rekordní nárůst případů koronavirové infekce

17.09.2020 08:22 V Indii za poslední den znovu přibyl rekordní počet lidí nakažených koronavirem, testy infekci nově…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama