Při útoku na jihu Thajska zemřelo nejméně 15 lidí

Při útoku ozbrojenců na kontrolní stanoviště domobrany zahynulo na neklidném jihu Thajska nejméně 15 lidí a další čtyři byli zraněni. Incident, který se odehrál v noci na středu, mají patrně na svědomí separatističtí povstalci. S odvoláním na bezpečnostní složky o tom dnes informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor

Terorismus
doporučujeme

Útočníci v provincii Jala na hranicích s Malajsií použili výbušniny a při útěku rozházeli na silnici hřebíky, aby zpomalili pronásledovatele. Podle úřadů se jedná o nejkrvavější útok za poslední roky.

"Patrně se jedná o práci povstalců," řekl Reuters zdroj z místních bezpečnostních složek. "Je to jeden z největších útoků v poslední době," dodal.

Podle organizace Deep South Watch, která monitoruje násilnosti na jihu Thajska, zemřelo v důsledku desetiletí trvajícího konfliktu provinciích Jala, Pattani a Naratchivat jen od roku 2004 na 7000 lidí. Zmíněné provincie v převážně buddhistickém Thajsku obývají z většiny malajští muslimové. Součástí nezávislého malajského sultanátu byly až do roku 1909, kdy je Thajsko anektovalo.

Někteří z povstalců na jihu Thajska uvedli, že bojují za vytvoření nezávislého státu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž polovinu života trpěl velkými problémy. Lékaři nemohli uvěřit tomu, co…

19.11.2019 16:14 Vleklé a chronické obtíže se mohou objevit u každého z nás i bez zjevné příčiny. Občas se ji ale…

Řada studentů nadále obléhá univerzitu v Hongkongu. Nasadí Čína armádu?

19.11.2019 14:56 Aktualizováno Na hongkongské polytechnické univerzitě, kterou minulý týdny obsadilo několik set studentů na…

Tři roky v zajetí Tálibánu: Profesoři byli dnes propuštěni, změnili se k…

19.11.2019 12:59 Aktualizováno Afghánský Tálibán dnes pustil na svobodu amerického a australského profesora, které držel více než…

Drsná indoktrinace muslimů. Z USA zní varování před vymýváním mozků a…

19.11.2019 12:00 NÁZOR - "Seberte každého, kdo má být sebrán." Ozvěna knih 1984, Konec civilizace a Fahrenheit 451…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama