Při útoku ozbrojenců na tádžicko-uzbecké hranici zemřelo 17 lidí

Při útoku dosud neznámých ozbrojenců na stanici tádžických policistů zemřelo na hranici s Uzbekistánem 17 lidí. S odvoláním na tádžické úřady o tom dnes informovala agentura Reuters.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Kulomet
doporučujeme

Skupina 20 ozbrojených útočníků v noci na středu podnikla útok na tádžicko-uzbecké hranici, při němž usmrtila jednoho tádžického pohraničníka a jednoho policistu. Zbylé osazenstvo stanice však palbu opětovalo a 15 útočníků zabilo, uvedl tádžický Výbor pro národní bezpečnost s tím, že zbylých pět útočníků bylo zajato.

Incident se odehrál asi 50 kilometrů jihozápadně od tádžické metropole Dušanbe. Tádžické bezpečnostní složky nyní vedou vyšetřování.

Uzbecká pohraniční policie podle agentury RIA Novosti uvedla, že o incidentu ví a je prý v kontaktu s tádžickými kolegy.

Vztahy obou středoasijských zemí jsou napjaté od doby, kdy po rozpadu Sovětského svazu získaly nezávislost. Pohraniční spory jsou přitom jedním z hlavních důvodů vzájemné nevraživosti. Společná hranice Tádžikistánu a Uzbekistánu měří více než 1300 kilometrů, o vymezení hruba 20 procent z ní ale oba státy vedou vleklé spory.

Hraniční spory vede Tádžikistán také se svým severním sousedem Kyrgyzstánem, přestřelky s oběťmi na životech tu nejsou neobvyklé.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Muž polovinu života trpěl velkými problémy. Lékaři nemohli uvěřit tomu, co…

19.11.2019 16:14 Vleklé a chronické obtíže se mohou objevit u každého z nás i bez zjevné příčiny. Občas se ji ale…

Řada studentů nadále obléhá univerzitu v Hongkongu. Nasadí Čína armádu?

19.11.2019 14:56 Aktualizováno Na hongkongské polytechnické univerzitě, kterou minulý týdny obsadilo několik set studentů na…

Tři roky v zajetí Tálibánu: Profesoři byli dnes propuštěni, změnili se k…

19.11.2019 12:59 Aktualizováno Afghánský Tálibán dnes pustil na svobodu amerického a australského profesora, které držel více než…

Drsná indoktrinace muslimů. Z USA zní varování před vymýváním mozků a…

19.11.2019 12:00 NÁZOR - "Seberte každého, kdo má být sebrán." Ozvěna knih 1984, Konec civilizace a Fahrenheit 451…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama