Příroda se díky koronavirové pandemii zotavuje. Podívejte se, koho zachytila fotopast

Levharti, šakali a další tvorové žijící v islámábádském Národním parku Margalla Hills si užívají klidu v době, kdy je park uzavřen v rámci opatření proti šíření koronaviru. Jakmile zmizely davy návštěvníků a kondičních běžců, kteří obvykle plní jeho cestičky, zaznamenali strážci parku nárůst zvířecí aktivity a zahlédli i jindy "neviditelné" levharty, napsala agentura AFP.

Přidejte svůj názor 8 komentářů

Ilustrační foto
doporučujeme

Fotopasti, které jsou v parku nainstalované, zachycují snímky zvířat, která se vydávají zkoumat místa, kde dříve měla strach z lidí. "Zaznamenali jsme velký nárůst zvířat, která jsou v parku k vidění," řekl AFP strážce parku Imrán Chán, který není nijak příbuzný se stejnojmenným pákistánským premiérem. Kolem cestiček se tak potulují levharti, zvědaví šakali i zablácení divocí vepři.

"Příroda se zotavuje, když tu nejsou návštěvníci. Zvířata se tu bezstarostně toulají, což je pro džungli dobré znamení," dodal Chán. V parku žije 38 druhů savců, 350 ptačích druhů a 34 druhů plazů včetně 27 hadů. A objevují se i nové druhy - například motýli, které tu strážci nikdy předtím neviděli.

Nejde o první případ, kdy karanténní opatření ve světě přinesla úlevu volně žijícím zvířatům, která se začala vydávat do městských oblastí. Ve velšském městě Llandudno se objevilo stádo volně žijících koz a vylidněné ulice San Franciska přišli prozkoumat kojoti.

Loading...
Vstupte do diskuze (8)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína chce posílit svůj útočný potenciál, varuje bývalý pracovník Pentagonu

07.06.2020 00:01 NÁZOR - Čína plánuje získat masivní, více než 40 letounů přepravující, technologicky vyspělou,…

Desetitisíce Australanů vyšly do ulic, protestují proti rasismu

06.06.2020 11:25 Desítky tisíc lidí dnes přišly v australských městech vyjádřit podporu protestům, které se ve…

Čína za čtvrtek hlásí pět nových případů koronaviru

05.06.2020 08:38 Pevninská Čína za čtvrtek hlásí pět nových případů nákazy koronavirem a tři infikované bez příznaků…

V Hongkongu si lidé připomínají masakr na Tchien-an-men, navzdory zákazu

04.06.2020 16:44 Aktualizováno Tisíce hongkongských aktivistů se dnes vzepřely policejnímu zákazu a přišly do centrálního parku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy