Příroda se díky koronavirové pandemii zotavuje. Podívejte se, koho zachytila fotopast

Levharti, šakali a další tvorové žijící v islámábádském Národním parku Margalla Hills si užívají klidu v době, kdy je park uzavřen v rámci opatření proti šíření koronaviru. Jakmile zmizely davy návštěvníků a kondičních běžců, kteří obvykle plní jeho cestičky, zaznamenali strážci parku nárůst zvířecí aktivity a zahlédli i jindy "neviditelné" levharty, napsala agentura AFP.

Ilustrační foto
doporučujeme

Fotopasti, které jsou v parku nainstalované, zachycují snímky zvířat, která se vydávají zkoumat místa, kde dříve měla strach z lidí. "Zaznamenali jsme velký nárůst zvířat, která jsou v parku k vidění," řekl AFP strážce parku Imrán Chán, který není nijak příbuzný se stejnojmenným pákistánským premiérem. Kolem cestiček se tak potulují levharti, zvědaví šakali i zablácení divocí vepři.

"Příroda se zotavuje, když tu nejsou návštěvníci. Zvířata se tu bezstarostně toulají, což je pro džungli dobré znamení," dodal Chán. V parku žije 38 druhů savců, 350 ptačích druhů a 34 druhů plazů včetně 27 hadů. A objevují se i nové druhy - například motýli, které tu strážci nikdy předtím neviděli.

Nejde o první případ, kdy karanténní opatření ve světě přinesla úlevu volně žijícím zvířatům, která se začala vydávat do městských oblastí. Ve velšském městě Llandudno se objevilo stádo volně žijících koz a vylidněné ulice San Franciska přišli prozkoumat kojoti.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Izrael a Súdán se dohodly na normalizaci vzájemných vztahů, oznámil Trump

23.10.2020 20:36 Aktualizováno Izrael se dohodl se Súdánem na normalizaci vzájemných diplomatických vztahů. Podle agentury Reuters…

Soul zkoumá úmrtí lidí, kteří zemřeli po očkování proti chřipce

23.10.2020 19:49 Jihokorejský vládní zdravotní úřad dnes zopakoval, že bude pokračovat v rozsáhlém programu očkování…

Trumpův výrok o špinavém vzduchu vyvolal v Indii bouři

23.10.2020 18:20 Čtvrteční výrok amerického prezidenta Donalda Trumpa o "nechutně špinavém" vzduchu v Indii způsobil…

Greenpeace varuje: Voda z Fukušimy vypuštěná do oceánu může poškodit…

23.10.2020 14:25 Voda z atomové elektrárny v japonské Fukušimě, kterou chce Japonsko vypouštět do moře, může…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama