Protesty v Indii mají vážný dopad na cestovní ruch, návštěvnost Tádž Mahalu prudce klesla

Násilné protesty proti novému zákonu o občanství v Indii těžce dopadají na tamní turistický ruch, napsala agentura Reuters. Podle oficiálních odhadů za poslední dva týdny zrušilo či odložilo svou cestu do památníku Tádž Mahal na 200.000 domácích i zahraničích turistů. Proslulá památka se nachází v severním státě Uttarpradéš, jež je jedním z ohnisek protestů, při nichž zemřelo již 25 lidí.

Přidejte svůj názor 1 komentář

Tádžmahal
doporučujeme

"Letos v prosinci jsme zaznamenali 60 procentní pokles v počtu návštěvníků," řekl Reuters policista ze stanice poblíž Tádž Mahalu s tím, že data porovnával s prosincem minulého roku. "Indičtí i zahraniční turisté nám volají na služebnu, aby si ověřili bezpečnost. Ujišťujeme je, že jim zajistíme ochranu, ale mnoho se jich i tak rozhodne nepřijet," dodal.

zdroj: YouTube

Svou cestu po Indii se rozhodla zkrátit také skupina turistů z Evropy. "Jsme všichni v důchodu, cestování pro nás musí být rozvážné a odpočinkové. Titulky v novinách v nás vzbudily obavy a odjedeme dříve, než jsme plánovali," řekl Reuters bývalý bankéř z Londýna.

Tádž Mahal se nachází ve městě Agra, kde úřady, podobně jako na jiných místech, ve snaze zabránit dalším protestům přerušily přístup na internet. "Zablokování internetu snížilo cestování a turismus v Agře o 50 až 60 procent," uvedl předseda místní asociace cestovních kanceláří.

Uttarpradéš, kde žije také velký počet nosorožců indických, v prosinci průměrně navštěvuje kolem půl milionu lidí. Podle jednoho z místních pracovníků v turismu tento počet letos klesl nejméně o 90 procent.

Varování ohledně cest do regionů zasažených protesty již vydaly Spojené státy, Británie, Izrael, Singapur, Kanada a Tchaj-wan. České ministerstvo zahraničí varuje především před cestami do státu Ásám na východě země. Cestovatelům doporučuje informovat se o aktuální situaci a vyhnout se jakýmkoli místům, ve kterých dochází k protestům.

Sporný zákon o občanství umožňuje získat indické občanství nemuslimským přistěhovalcům, kteří do země přišli nelegálně z Pákistánu, Bangladéše a z Afghánistánu. Podle kritiků je zákon cíleně diskriminační vůči muslimům, a ohrožuje tak sekulární charakter státu. Normu předložila vláda vedená hinduistickými nacionalisty premiéra Naréndry Módího. V čele demonstrací stojí převážně příslušníci muslimské menšiny, která v Indii s 1,3 miliardy obyvatel tvoří asi 14 procent populace.

Loading...
Vstupte do diskuze (1)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

KLDR musí zavřít hostel na velvyslanectví v Německu

28.01.2020 17:19 Hostel v areálu velvyslanectví Severní Koreje v Berlíně musí jeho provozovatelé zavřít. Rozhodl o…

Čech ve Vietnamu nemá koronavirus. České studenty z Wu-chanu evakuují…

28.01.2020 17:09 U českého občana hospitalizovaného ve Vietnamu se nepotvrdilo podezření na nákazu koronavirem a již…

Cizinci uvázli v zamořeném Wu-chanu. Čína dělá s evakuací drahoty?

28.01.2020 15:31 Japonská vláda dnes vyslala do čínského Wu-chanu charterový letoun, který by měl z tohoto města…

Lékaři ve Wu-chanu hrají o čas. Uspíšili porod u ženy nakažené koronavirem

28.01.2020 13:06 Lékaři v čínském Wu-chanu provedli císařským řezem porod u sedmadvacetileté ženy, u níž se…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama