Provincie Chu-pej nemá druhý den v řadě nový případ koronaviru

Čínská provincie Chu-pej, odkud se do světa rozšířil nový typ koronaviru, nemá už druhý den v řadě žádný nový potvrzený případ nákazy. V pevninské Číně za čtvrtek přibylo 39 nových infikovaných, všechny případy ale souvisí s pobytem v zahraničí. Informovala o tom dnes agentura Reuters. Jižní Korea, která hlásí za čtvrtek 87 nových potvrzených případů nákazy koronavirem, se nadále chystá v polovině dubna uspořádat parlamentní volby. Japonsko dnes oznámilo, že v dubnu, kdy má začít nový školní rok, otevře školy.

Provincie Chu-pej nemá druhý den v řadě nový případ koronaviru
doporučujeme

Tempo šíření nového koronaviru se na východě Asie zpomaluje. Celkem se v pevninské Číně, tedy bez Hongkongu a Macaa, koronavirus potvrdil od konce loňského roku u 80.967 lidí. Počet obětí nemoci COVID-19, kterou koronavirus způsobuje, se v pevninské Číně zvýšil ve čtvrtek o tři na 3248. Ve středu bylo mrtvých ještě osm. Přes 70.000 lidí se už v pevninské Číně z nemoci zotavilo.

Zatímco v úterý bylo importovaných případů nákazy novým koronavirem v pevninské Číně 13, ve středu jich bylo již 34 a dnes 39. Celkem se tak počet importovaných případů infekce vyšplhal na 228.

Nové případy se ve čtvrtek potvrdily především v provincii Kuang-tung, v Šanghaji a v Pekingu. Ve městě Wu-chan, metropoli provincie Chu-pej, už druhý den v řadě žádný potvrzený případ nákazy koronavirem nemají.

Jižní Korea, která je v Asii druhou nejpostiženější zemí po Číně, v posledních dnech také registruje méně než stovku nových případů, zatímco na vrcholu krize přibývalo nakažených téměř 1000 za den. Za čtvrtek Jižní Korea zaznamenala 87 nových případů nákazy koronavirem. Celkem se tak v zemi nakazilo již 8652 lidí. Přes 2200 se jich ale už z nemoci zotavilo. Počet obětí nemoci COVID-19 se zvýšil z Jižní Koreji z 94 na 101.

Jihokorejská volební komise předpokládá, že se parlamentní volby stanovené na 15. dubna uskuteční podle plánu. Úřady ale chtějí přijmout přísná opatření. Všechny volební místnosti budou vydezinfikovány a u voličů, kteří přijdou odevzdat své hlasy, bude kontrolována teplota a zdravotní stav. Poté jim budou poskytnuty ochranné rukavice pro vhození lístku. Volební úředníci budou dbát na dodržování vzdálenosti více než jednoho metru mezi čekajícími.

Jižní Korea ve snaze zabránit dalšímu šíření viru své obyvatelstvo masivně testuje. Dosud podle místních úřadů provedla testy u 316.600 osob. Nejhůře postižené zůstává město Tegu, které hlásí více než polovinu čtvrtečních případů. Obavy ale panují také kvůli vývoji v metropoli Soulu a jeho okolí, kde žije polovina z 51 milionů obyvatel země. Aby zabránila "importovaným" případům nákazy, rozhodla se Jižní Korea testovat všechny lidi, kteří od neděle do země přiletí z Evropy.

Japonsko, které registruje 963 případů nákazy koronavirem a 33 obětí, stále ještě chová naděje na uspořádání letních olympijských her. Na tuto událost by se přitom mělo do Tokia sjet na 600.000 diváků a sportovců z celého světa. Japonský ministr školství Kóiči Hagiuda dnes oznámil, že vláda neprodlouží uzavírku škol. Japonští žáci, kterým školní rok začíná v dubnu, by tak měli příští měsíc již usednout do lavic.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Číňané objevili koronavirus ve vzorcích kontaminované zmrzliny

16.01.2021 13:12 Na severu Číny odhalili koronavirus SARS-CoV-2 ve vzorcích zmrzliny. Úřady proto zabavily tisíce…

Indie zahájila očkování, první vakcínu dostal zdravotník, Módí zatím…

16.01.2021 09:08 Indický premiér Naréndra Módí dnes zahájil rozsáhlou očkovací kampaň proti covidu-19, která je…

Před rokem se objevil covid. Virolog popsal, co o něm víme a co nám zatím…

16.01.2021 00:01 NÁZOR - Connor Bamford, virolog z belfastské Queen's University, již před rokem psal o záhadné…

Registrační systém k očkování měl po spuštění potíže, Pfizer omezí dodávky…

15.01.2021 21:58 Aktualizováno Čína zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem za posledních více než deset…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama