Rouška nemusí jen chránit nás a ostatní. Japonci přišli s novou verzí, která umí víc

V důsledku pandemie covid-19 se obličejové masky staly každodenní součástí našich životů. Tento fakt zaznamenala také společnost Donut Robotics, která přišla s novou inteligentní rouškou, která nejenže díky svému modernímu vybavení usnadňuje dodržování sociálního distancování, nýbrž i zlepšuje komunikaci mezi lidmi, jelikož umí i překládat do vícero jazyků.

V Japonsku jsou roušky naprosto běžné.
doporučujeme

Díky své aplikaci dokáže nová C-Face Smart rouška zesílit hlas svého nositele a přeložit jej do osmi různých světových řečí. Obličejová maska je vybavená výřezy na přední straně, aby se usnadnilo dýchaní, proto neslouží jako ochrana před potenciální infekcí koronaviry. Informovala o tom americká televizní stanice CNN.

Z tohoto důvodu je podle generálního ředitele Donut Robotics Taisukeho Ona důležité jí nosit přes standardní roušku. Vyrobená je z bílého plastu a silikonu a v sobě má zabudovaný mikrofon, který je připojený k chytrému telefonu uživatele prostřednictvím Bluetooth. Systém umí překládat do japonštiny, korejštiny, vietnamštiny, indonéštiny, angličtiny, španělštiny a francouzštiny.

Donut Robotics nejprve začala s vývojem svého prvního překladatelského softwaru u robota jménem Cinnamon, ale jakmile začal řádit koronavirus, rozhodla se proces pozastavit. Její odborní pracovníci pak přišli s oním nápadem užít toto zařízení na roušku, po nichž v důsledku pandemie výrazně vzrostla poptávka.

Společnost vznikla v roce 2014 v garáži ve městě Kitakjúšú v prefektuře Fukuoka. Jedním z jejích zakladatelů je také inženýrka Takafumi Okabeová, jejímž životním snem je změnit svět pomocí malých robotů napojených na mobilní telefony. Původním plánem bylo vyvinout novou technologii, která by pomáhala cestujícím na tokijském letišti Haneda, jehož mluvčí se nechal slyšet, že by jim roboti mohli být hodně nápomocní, jelikož v Japonsku klesá počet pracovních sil, což stěžuje nábor nových lidských zdrojů. 

Cinnamon je navržený tak, aby poskytoval turistům užitečné informace a aby je dokázal navigovat na letišti. Jedná se o jeden ze čtyř prototypů překladatelských robotů. Díky svému vzhledu a schopnosti mluvit nahlas i ve hlučném prostředí letiště se mu ale podařilo oslovit širokou skupinu lidí. Jakmile v Asii udeřila pandemie covid-19, začaly Donut Robotics docházet peníze v důsledku zmařené investice, jelikož se totálně utlumilo cestování. Z tohoto důvodu se proto rozhodlo začít jednat a své produkty začít přizpůsobovat aktuální situaci. 

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na pobřeží Tasmánie uvázly stovky kulohlavců, většina zahynula

23.09.2020 12:36 Většina ze zhruba 500 kulohlavců, kteří uvázli na západním pobřeží australského ostrova Tasmánie,…

Čínský prezident vyzval k solidaritě během pandemie covidu-19

22.09.2020 17:48 K solidaritě během pandemie covidu-19 dnes vyzval čínský prezident Si Ťin-pching v předem nahraném…

Žháři dostali v Pákistánu trest smrti. Zapálili továrnu plnou dělníků, 250…

22.09.2020 14:26 V Pákistánu byli dnes odsouzeni k trestu smrti dva žháři, kteří mají na svědomí požár, při němž v…

Bývalý magnát nazval čínského prezidenta klaunem, dostal 18 let vězení

22.09.2020 11:17 K 18 letům vězení byl v Číně odsouzen někdejší vlivný realitní magnát Žen Č'-čchiang, který…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama