Sestry ve věku 98 a 101 roků se setkaly po 47 letech

Kambodžské sestry, kterým nyní je 98 a 101 roků, se setkaly poprvé po 47 letech, kdy si obě myslely, že ta druhá zemřela během brutální vlády Rudých Khmerů v 70. letech minulého století. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Kambodžské sestry ve věku 98 a 101 roků se setkaly po 47 letech
doporučujeme

Mladší ze sester se také setkala se svým 92letým bratrem, o němž se rovněž domnívala, že je mrtvý. Obě sestry se naposledy viděly v roce 1973, dva roky předtím, než vládu v zemi převzal komunistický režim Rudých Khmerů pod vedením Pol Pota. Informuje BBC.

Odhaduje se, že během hrůzovlády Rudých Khmerů zemřely dva milióny lidí. Mnoho rodin bylo během tohoto období rozděleno a děti byly odebírány rodičům, když se režim snažil mít absolutní kontrolu nad celou zemí.

Mladší ze sester Bun Sen ztratila během Pol Potova režimu manžela. Dlouhou dobu přežívala v hlavním městě Phnompenhu přebíráním odpadků, ve kterých hledala recyklovatelné materiály, jež by mohla prodat. Snila o tom, že se ještě jednou podívá do rodné vesnice.

Její sen se nakonec rozhodla vyplnit místní nezisková organizace Nadace kambodžských dětí, která Bun Sen od roku 2004 podporovala. Právě ta také zjistila, že sestra a bratr ženy jsou stále naživu a žijí v rodné vsi. A téměř po půl století se konečně odehrálo jejich setkání.

"Už dávno jsem opustila naši vesnici a nikdy jsem se nevrátila. Myslela jsem, že všichni mí sourozenci zemřeli," řekla novinářům Bun Sen. "Znovu obejmout mou sestru pro mě hrozně moc znamená. A když se bratr dotkl mé ruky, začala jsem plakat."

Také starší ze sester Bun Chea, která během režimu Rudých Khmerů rovněž ovdověla a zůstala sama s 12 dětmi, věřila, že její mladší sestra nežije. "Pol Pot nám zabil 13 příbuzných a my jsme si mysleli, že mezi nimi byla i ona. Už je to tak dlouhá doba. Často jsme o ní mluvili, ale nikdy jsem si nepomyslela, že ji ještě někdy uvidím," dodala.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Katastrofu na ostrově White Island bude řešit soud. Kvůli smrti turistů je…

30.11.2020 13:28 Novozélandský úřad pro bezpečnost práce dnes podal žalobu na deset organizací a tři osoby v rámci…

Nejen opium. Afghánistán se stává i předním výrobcem pervitinu, píše BBC

30.11.2020 08:12 Pod rušným mostem v afghánské metropoli Kábulu žije mezi hromadami odpadků a potokem se špinavou…

VIDEO: V Indonésii vybuchla sopka Ili Lewotolok, evakuováno 2800 lidí

30.11.2020 00:01 Aktualizováno Na východě Indonésie dnes evakuovali téměř 2800 lidí z 28 vesnic kvůli erupci sopky Ili Lewotolok.…

Městem Ghazní otřásla mohutná exploze, zahynulo přes 30 afghánských vojáků

29.11.2020 11:58 Aktualizováno Nejméně 31 příslušníků ozbrojených sil přišlo dnes o život a dalších 24 utrpělo zranění při mohutné…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama