Sestry ve věku 98 a 101 roků se setkaly po 47 letech

Kambodžské sestry, kterým nyní je 98 a 101 roků, se setkaly poprvé po 47 letech, kdy si obě myslely, že ta druhá zemřela během brutální vlády Rudých Khmerů v 70. letech minulého století. Informoval o tom zpravodajský server BBC News.

Přidejte svůj názor

Kambodžské sestry ve věku 98 a 101 roků se setkaly po 47 letech
doporučujeme

Mladší ze sester se také setkala se svým 92letým bratrem, o němž se rovněž domnívala, že je mrtvý. Obě sestry se naposledy viděly v roce 1973, dva roky předtím, než vládu v zemi převzal komunistický režim Rudých Khmerů pod vedením Pol Pota. Informuje BBC.

Odhaduje se, že během hrůzovlády Rudých Khmerů zemřely dva milióny lidí. Mnoho rodin bylo během tohoto období rozděleno a děti byly odebírány rodičům, když se režim snažil mít absolutní kontrolu nad celou zemí.

Mladší ze sester Bun Sen ztratila během Pol Potova režimu manžela. Dlouhou dobu přežívala v hlavním městě Phnompenhu přebíráním odpadků, ve kterých hledala recyklovatelné materiály, jež by mohla prodat. Snila o tom, že se ještě jednou podívá do rodné vesnice.

Její sen se nakonec rozhodla vyplnit místní nezisková organizace Nadace kambodžských dětí, která Bun Sen od roku 2004 podporovala. Právě ta také zjistila, že sestra a bratr ženy jsou stále naživu a žijí v rodné vsi. A téměř po půl století se konečně odehrálo jejich setkání.

"Už dávno jsem opustila naši vesnici a nikdy jsem se nevrátila. Myslela jsem, že všichni mí sourozenci zemřeli," řekla novinářům Bun Sen. "Znovu obejmout mou sestru pro mě hrozně moc znamená. A když se bratr dotkl mé ruky, začala jsem plakat."

Také starší ze sester Bun Chea, která během režimu Rudých Khmerů rovněž ovdověla a zůstala sama s 12 dětmi, věřila, že její mladší sestra nežije. "Pol Pot nám zabil 13 příbuzných a my jsme si mysleli, že mezi nimi byla i ona. Už je to tak dlouhá doba. Často jsme o ní mluvili, ale nikdy jsem si nepomyslela, že ji ještě někdy uvidím," dodala.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína: V neděli bylo zaznamenáno 31 případů nákazy COVID-19, čtyři mrtví

30.03.2020 07:28 V pevninské Číně přibylo za neděli 31 známých případů nákazy koronavirem, zatímco zde nemoci COVID…

V Japonsku vzrostl počet nakažených na 1800. 55 mrtvých

29.03.2020 17:14 Úřady v japonské metropoli Tokio opět zaznamenaly rekordní denní přírůstek nakažených, testy nově…

Pevninská Čína hlásí 45 nových případů nemoci COVID-19

29.03.2020 06:52 V pevninské Číně za sobotu přibylo 45 nových případů nákazy koronavirem, což je o devět méně než v…

KLDR odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu

29.03.2020 05:45 Severní Korea v noci na dnešek SELČ odpálila dvě balistické rakety krátkého doletu, které dopadly…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama