Severní Korea pohrozila: USA musí ukončit nepřátelský přístup, jinak rozhovory padají

Severní Korea dnes pohrozila, že nebude pokračovat v jaderných rozhovorech se Spojenými státy, pokud Washington neupustí od své "nepřátelské politiky" vůči KLDR. Prohlášení severokorejského ministerstva zahraničí přišlo po sobotní schůzce vyjednavačů obou stran, která "nesplnila očekávání" Severokorejců.

Severní Korea
doporučujeme

Ve Stockholmu se v sobotu setkaly týmy vedené severokorejským vyjednavačem Kim Mjong-kilem a zvláštním vyslancem USA pro KLDR Stephenem Biegunem. Americké ministerstvo zahraničí následně hovořilo o "dobrých" rozhovorech, které trvaly osm hodin. Dodalo, že přijalo pozvánku Švédů k novým jednáním za dva týdny.

zdroj: YouTube

"Spojené státy šíří zcela nepodloženou zprávu, že obě strany jsou otevřeny dalšímu setkání za dva týdny," reagovala dnes severokorejská diplomacie v prohlášení, které zveřejnila státní agentura KCNA.

Vyjednavač Kim Mjong-kil v sobotu, řekl, že Američané přišli na pracovní schůzku s prázdnýma rukama. Podle Pchjongjangu není pravděpodobné, že by USA do dvou týdnů dokázaly přijít s návrhem "úměrným očekávání KLDR".

Severokorejské ministerstvo zahraničí označilo sobotní schůzku za "odpornou". KLDR prý nehodlá vést další rozhovory, dokud Washington nepodnikne významný krok k zastavení "nepřátelské politiky". Pchjongjang také uvedl, že severokorejský vůdce Kim Čong-un dává USA čas do konce roku, aby prokázaly v jaderných rozhovorech flexibilitu.

Pracovní schůzka vyjednavačů ve Stockholmu představovala první formální jednání o severokorejském jaderném programu od červnového setkání Kim Čong-una s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v Pchanmundžomu na hranici mezi dvěma Korejemi. Tam se lídři dohodli, že oživí jednání, která stagnují od neúspěšného únorového summitu ve Vietnamu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Tchaj-wan boj s covidem zvládá. Jaké je jeho tajemství?

27.09.2020 16:22 Téměř celý svět stále bojuje s novým typem koronaviru, který byl poprvé detekován v čínském Wu…

Při neštěstí v čínském dole zemřelo 16 lidí

27.09.2020 12:09 Při neštěstí v uhelném dole blízko několikamilionové metropole Čchung-čchingu na jihozápadě Číny…

KLDR po nečekané omluvě začala pátrat po těle zabitého Jihokorejce

27.09.2020 08:26 Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je…

Naděje na mír je u konce? Analytik popsal, co se děje na Korejském…

27.09.2020 00:01 NÁZOR - Zdálo se, že vztahy mezi dvěma korejskými státy se letos již nemohou zhoršit, uvádí Daniel…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama