Severní Korea pohrozila: USA musí ukončit nepřátelský přístup, jinak rozhovory padají

Severní Korea dnes pohrozila, že nebude pokračovat v jaderných rozhovorech se Spojenými státy, pokud Washington neupustí od své "nepřátelské politiky" vůči KLDR. Prohlášení severokorejského ministerstva zahraničí přišlo po sobotní schůzce vyjednavačů obou stran, která "nesplnila očekávání" Severokorejců.

Přidejte svůj názor 18 komentářů

Severní Korea
doporučujeme

Ve Stockholmu se v sobotu setkaly týmy vedené severokorejským vyjednavačem Kim Mjong-kilem a zvláštním vyslancem USA pro KLDR Stephenem Biegunem. Americké ministerstvo zahraničí následně hovořilo o "dobrých" rozhovorech, které trvaly osm hodin. Dodalo, že přijalo pozvánku Švédů k novým jednáním za dva týdny.

zdroj: YouTube

"Spojené státy šíří zcela nepodloženou zprávu, že obě strany jsou otevřeny dalšímu setkání za dva týdny," reagovala dnes severokorejská diplomacie v prohlášení, které zveřejnila státní agentura KCNA.

Vyjednavač Kim Mjong-kil v sobotu, řekl, že Američané přišli na pracovní schůzku s prázdnýma rukama. Podle Pchjongjangu není pravděpodobné, že by USA do dvou týdnů dokázaly přijít s návrhem "úměrným očekávání KLDR".

Severokorejské ministerstvo zahraničí označilo sobotní schůzku za "odpornou". KLDR prý nehodlá vést další rozhovory, dokud Washington nepodnikne významný krok k zastavení "nepřátelské politiky". Pchjongjang také uvedl, že severokorejský vůdce Kim Čong-un dává USA čas do konce roku, aby prokázaly v jaderných rozhovorech flexibilitu.

Pracovní schůzka vyjednavačů ve Stockholmu představovala první formální jednání o severokorejském jaderném programu od červnového setkání Kim Čong-una s americkým prezidentem Donaldem Trumpem v Pchanmundžomu na hranici mezi dvěma Korejemi. Tam se lídři dohodli, že oživí jednání, která stagnují od neúspěšného únorového summitu ve Vietnamu.

Loading...
Vstupte do diskuze (18)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Odsun muslimských uprchlíků na ostrov? Námořnictvo se už připravuje

20.10.2019 16:45 Aktualizováno Několik tisíc příslušníků barmské menšiny Rohingů, kteří uprchli před násilím ve své zemi do…

Tvrdé střety v Hongkongu: Létaly zápalné bomby, policie použila vodní děla

20.10.2019 16:17 Aktualizováno Několik tisíc lidí dnes přišlo znovu demonstrovat proti vládě v Hongkongu, i když policie akci…

"Přepadovka" v Afghánistánu. Dorazil šéf Pentagonu, jedná o stažení vojáků

20.10.2019 15:05 Americký ministr obrany Mark Esper dnes přicestoval do Afghánistánu, z nějž chce americká…

Indonéský prezident Widodo byl inaugurován, přísahu složil pod výtiskem…

20.10.2019 13:43 Za přísných bezpečnostních opatření se dnes v Jakartě konala inaugurace opětovně zvoleného…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama