Singapur je těžce zasažen koronavirem, počet nakažených stále roste

V Singapuru se po pátečním snížení počtu nově nakažených koronavirem SARS-CoV-2 v sobotu denní přírůstek opět zvýšil. Zatímco během pátku přibylo 447 potvrzených případů, tedy nejméně od poloviny dubna, dnes jich úřady za sobotu hlásily 657.

Singapur, ilustrační foto
doporučujeme

Městský stát Singapur, kde žije přibližně 5,7 milionu lidí, je jednou z asijských zemí nejhůře postižených pandemií nemoci covid-19, kterou koronavirus způsobuje. Celkově se tam dosud potvrdilo 18.205 případů nákazy koronavirem, v drtivé většině u zahraničních dělníků, informuje server CNA.

Singapurské úřady v sobotu daly najevo, že už uvažují o zmírňování omezujících opatření přijatých s cílem zbrzdit šíření koronaviru. Nicméně zároveň upozornily, že uvolňování bude postupné, aby se předešlo opětnému zvýšení počtu nových nakažení.

Nárůst nových případů infikování koronavirem zaznamenala za sobotu i Malajsie. Přibylo jich 122, přičemž 105 nakažení z předchozího dne bylo nejvíce za uplynulé dva týdny. V této zemi se 32 miliony obyvatel je dosud evidováno 6298 infikovaných, z nichž 105 zemřelo, z toho v sobotu jen dva.

O více než sto nových případů se proti údajům zveřejněným v sobotu zvýšil poslední denní přírůstek nakažených na Filipínách. Infikovaných přibylo 295 a celkově tak ve stomilionové zemi registrují 9233 lidí, kteří se koronavirem infikovali. Po úmrtí dalších čtyř pacientů na Filipínách už dohromady zemřelo 607 lidí s covidem-19.

K zemím, kterým se daří dosud nejlépe držet koronavirovou infekci pod kontrolou, patří v Asii nadále Vietnam. Svědčí o tom i aktuální údaje zaznamenané agenturou Reuters. Hanoj dnes oznámila první potvrzený případ nákazy po devíti dnech bez nových infikovaných. Jde přitom o britského ropného experta. Země s více než 95 miliony obyvatel doposud registruje jen 271 nakažených a neohlásila ani jedno úmrtí pacienta s koronavirem. V preventivní karanténě se nyní nachází 30.500 lidí. Testů bylo v zemi podle oficiálních údajů již provedeno 261.000.

Čína hlásí za sobotu dva nové případy nákazy koronavirem, zatímco v pátek to byl pouze jeden. Celkový počet potvrzených případů nákazy v Číně tak dosáhl 82.877.

Za sobotu nebylo z Číny hlášeno žádné nové úmrtí s nemocí covid-19, počet obětí tak zůstal na 4633. Čína rovněž oznámila, že v sobotu zaznamenala 12 nových případů bez příznaků. Během pátku přibylo takových případů 20, píše Reuters.

Nynější koronavirová pandemie vzešla v zimě právě z Číny, konkrétně z centrální provincie Chu-pej.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

AFP: Jak se mladý australský student stal terčem hněvu Číny

24.09.2020 07:52 Mladý australský student, který nemá mnoho příznivců na sociálních sítích a nikdy nebyl v Číně, se…

KLDR popravila jihokorejského úředníka, který byl služebně na moři. Tělo…

24.09.2020 07:24 Severní Korea zastřelila jihokorejského úředníka, který začátkem tohoto týdne zmizel při plnění…

Na pobřeží Tasmánie uvázly stovky kulohlavců, většina zahynula

23.09.2020 12:36 Většina ze zhruba 500 kulohlavců, kteří uvázli na západním pobřeží australského ostrova Tasmánie,…

Čínský prezident vyzval k solidaritě během pandemie covidu-19

22.09.2020 17:48 K solidaritě během pandemie covidu-19 dnes vyzval čínský prezident Si Ťin-pching v předem nahraném…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama