Soud řešil kauzu vražedného domina. Žádný ze zabijáků neměl zájem zločin provést

Soud v Číně po třech letech vynesl rozsudek nad skupinou nájemných vrahů, z nichž žádný neměl zájem vraždu skutečně provést. Zakázku tak předával jeden druhému. Jak dnes informoval zpravodajský server BBC News, všichni nájemní vrazi i podnikatel, který najal prvního z nich, dostali za pokus o vraždu trest od pěti do dvou a půl roku.

Přidejte svůj názor

policie
doporučujeme

Příběh vražedného domina se začal odehrávat v roce 2013, kdy podnikatel Tchan Jou-chuej najal zabijáka, aby za částku 282.000 dolarů (asi 6,5 milionu Kč) odstranil jeho obchodního rivala. Zabiják ale najal na tuto práci svého kolegu, kterému nabídl 141.000 dolarů. Druhý muž najal třetího muže, ten čtvrtého - a čtvrtý pátého.

Plán se rozpadl ve chvíli, kdy se pátý najatý zabiják sešel s mužem na zabití v kavárně a navrhl mu, aby s jeho pomocí předstíral vlastní smrt. Muž souhlasil, že se nechá vyfotit svázaný a s roubíkem v ústech na důkaz provedené vraždy. Později ale vše ohlásil policii.

První soud se odehrál v roce 2016, ale obžalovaní byli zproštěni viny kvůli nedostatku důkazů. Obžaloba se odvolala a následoval druhý proces, v němž všech šest mužů - pět váhavých zabijáků a zadavatele vraždy - soud v provincii Kuang-si shledal vinnými z pokusu o vraždu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

U letiště v Kábulu explodovala bomba, nejméně 12 mrtvých včetně dětí

13.11.2019 20:31 Aktualizováno Pumový útok poblíž letiště a budovy ministerstva vnitra v afghánském hlavním městě Kábulu si dnes…

Černá smrt opět děsí. V Číně se objevily případy plicního moru

13.11.2019 16:15 Lékaři v Číně diagnostikovali u dvou pacientů plicní mor. Informoval o tom dnes list The Guardian s…

Eutanazie na Novém Zélandu? Parlament zákon schválil, konečné slovo budou…

13.11.2019 14:32 Novozélandský parlament dnes schválil návrh zákona, který by legalizoval eutanazii nevyléčitelně…

Sydney v ohrožení. Požáry se nebezpečně blíží, letadla rozprašují…

13.11.2019 14:02 Požáry, které sužují jihovýchod Austrálie, dospěly v úterý na severní předměstí největšího…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama