Soul čelí nové vlně epidemie covidu, opět se zavřou školy

Většina škol v jihokorejské metropoli Soulu a okolí bude od středy znovu uzavřena kvůli nové vlně epidemie nemoci covid-19. Jihokorejské centrum pro kontrolu a prevenci nemocí zaznamenalo za posledních 24 hodin 280 případů nákazy koronavirem, čímž celkový počet případů v zemi od začátku pandemie stoupl na 17.945.

Ilustrační foto
doporučujeme

Jihokorejské úřady vyzvaly obyvatele, aby, pokud možno, nevycházeli z domovů a omezili cestování. V sobotu bylo nahlášeno 397 nových případů koronaviru, což byl nejvyšší denní přírůstek od začátku března. Většina infekcí pochází z hustě osídlené oblasti Soulu, kde úřady postupně zpřísňují opatření, jež mají bránit přenosu nákazy.

V pondělí byla v jihokorejském hlavním městě poprvé zavedena povinnost nosit roušky ve vnitřních i venkovních veřejných prostorách. Nařízení týkající se uzavření kostelů, nočních klubů, karaoke barů a dalších zařízení bylo rozšířeno na celou zemi, informuje CNA.

Od středy přejdou všichni studenti v Soulu, s výjimkou posledního ročníku středních škol, znovu na distanční výuku. Informovalo o tom dnes jihokorejské ministerstvo školství, podle nějž bude totéž platit i ve městě Inčchon a v dalších oblastech provincie Kjonggido, která obklopuje metropoli Soul.

Kvůli první koronavirové vlně byl v Jižní Koreji opakovaně posouván začátek školního roku, který v zemi připadá na březen. Většina škol se tak otevřela až v období mezi 20. květnem a 1. červnem.

Za poslední dva týdny bylo ale v širší oblasti Soulu, kde žije polovina z 51milionové populace země, na koronavirus pozitivně testováno nejméně 150 studentů a 43 zaměstnanců škol, uvedla dnes na tiskové konferenci ministryně školství Ju Un-he. Studenti se tak budou znovu učit na dálku, a to nejméně do 11. září. Výjimkou jsou žáci posledního ročníku středních škol, které na začátku prosince čekají přijímací zkoušky na vysoké školy.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Trump a Suga si telefonovali. Hodlají dál rozvíjet americko-japonské…

20.09.2020 16:50 Nový japonský premiér Jošihide Suga a americký prezident Donald Trump se při dnešním telefonickém…

Čína po zkušenosti s koronavirem buduje soběstačné město: Záhony na střeše…

20.09.2020 16:18 Aktualizováno Poblíž Pekingu vzniká nové město, jehož součástí budou i dřevostavby bytových domů se záhony na…

USA jednostranně ohlásily obnovení sankcí OSN vůči Íránu. Může to vyvolat…

20.09.2020 10:23 Aktualizováno Vláda amerického prezidenta Donalda Trumpa v noci na dnešek jednostranně ohlásila obnovení všech…

Kritika monarchie v Thajsku sílí. Protivládního protestu se zúčastnily…

20.09.2020 08:59 V thajském hlavním městě Bangkoku dnes tisíce demonstrantů požadovaly reformy a omezení pravomocí…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama