Spalničky děsí Polynésii. Počet mrtvých na Samoa roste, tisíce nakažených

Vláda tichomořského státu Samoa vyhlásila povinné očkování proti spalničkám, jejichž epidemie už v zemi s 200.000 obyvateli nakazila více než 4000 lidí a vyžádala si 60 obětí. Rodiny, které nejsou proti nemoci očkované, mají před svůj dům vyvěsit červený praporek, aby tak pomohli zdravotnickým týmům provádějícím očkování, informoval zpravodajský server BBC.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Očkování je bolestivé, na cestě jsou ale nové možnosti
doporučujeme

Samoa vyhlásila v listopadu stav nouze, aby mohla proti epidemii bojovat. Všechny školy jsou uzavřené a děti mladší 17 let mají zakázáno se shromažďovat na veřejnosti. Děti mladší pěti let přitom tvoří největší část obětí.

zdroj: YouTube

Podle samojských činitelů je nyní proočkovanost populace asi 55 procent. Premiér Tuilaepa Sailele Malielegaoi slíbil, že tento počet zvýší nad 90 procent.

"Naše děti ani dospělí nebudou imunní proti budoucím epidemiím, pokud nedosáhneme téměř stoprocentní proočkovanosti," řekl během návštěvy jedné z nemocnic. "To je jediná protilátka," dodal.

Stav nouze kvůli epidemii spalniček minulý měsíc vyhlásily také Tonga a Fidži. Obě země ale mají podstatně vyšší proočkovanost - více než 90 procent - a zatím nezaznamenaly žádné úmrtí.

Spalničky jsou vysoce nakažlivé virové onemocnění, které může někdy vést k vážným zdravotním komplikacím včetně infekce plic a mozku. Počet nakažených po celém světě stoupá. V dubnu oznámila Světová zdravotnická organizace (WHO), že se celosvětově ohlášený počet případů spalniček v prvních třech měsících letošního roku zečtyřnásobil v porovnání se stejným obdobím loni.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Život v izolovaném městě: Čech uvězněný v ohnisku nákazy koronavirem…

24.01.2020 22:04 Aktualizováno Strach. Zřejmě nejsilnější emoce, která v posledních hodinách a dnech rezonuje mezi obyvateli Wu…

Zákeřný koronavirus zhatil novoroční oslavy v Číně, plány milionů lidí…

24.01.2020 15:55 Lunární Nový rok je v Číně bezpochyby největším svátkem roku. V mnoha čínských městech byly ale…

Boj s wuchanským virem: Čína dělá opatření, která by byla jinde…

24.01.2020 14:37 Uzavřít celá města s miliony obyvatel ve snaze zabránit šíření nového koronaviru je opatření, k…

Wuchanský virus nahání strach. Jak se Čína poučila z epidemie SARS?

24.01.2020 13:32 V Číně jako by se opakovala historie - přišla zima a s ní nová choroba. Na konci roku 2002 vypukla…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama