Stále jsme v šoku, říká Libanonka. Exploze v Bejrútu ji zastihla během svatby

Exploze v libanonském hlavním městě Bejrútu šokovala místní obyvatele. Některé zastihla i při okamžicích, které by se jim měly zapsat do paměti, a to v pozitivním slova smyslu. To se ale bohužel nestalo. Libanonská nevěsta líčila svůj šok, když jí a jejího chotě zastihl výbuch přímo během svatby. Ta se jí zřejmě navždy zapíše do paměti i se všemi hrůznými podrobnostmi.

Isra Seblaniová na videu jen pár okamžiků před explozí
doporučujeme

Devětadvacetiletá Libanonka Isra Seblaniová oděná v překrásných a zářivých bílých šatech pózovala na svatebním videu, načež vzápětí došlo k explozi, která si podle informací vyžádala nejméně 135 lidských životů a 5000 vážných zranění. Informoval o tom britský deník Guardian.

Seblaniová, lékařka pracující ve Spojených státech, která do Libanonu přicestovala z důvodu svatby, ihned po celém incidentu začala pomáhat zraněným. Teprve až pak se odebrala na bejrútské náměstí Saifi. 

O den později se spolu se svým manželem Ahmadem Subeihem snažila vzpomenout na to, co se vlastně odehrálo. "Na svůj velký den jsem se připravovala celé dva týdny a byla jsem nadšená a natěšená stejně jako jiné dívky. Konečně mě čekaly vdavky. Mí rodiče byli štěstím bez sebe, když mě uviděli v bílých šatech. Vypadala jsem jako princezna," řekla nevěsta britské zpravodajské agentuře Reuters.

Kamera zachytila okamžik exploze v libanonském Bejrútu (0:28) | zdroj: YouTube

"Sama nedokáži popsat, co se vlastně během výbuchu odehrálo. Byla jsem šokována a říkala si, zda zemřu, a jak," dodala. Její manžel si zároveň také vzpomněl na to, co po celém incidentu následovalo. Libanonské úřady jej přisuzují obrovským zásobám vysoce výbušného materiálu, který si za špatných podmínek skladoval v přístavu.

"Když jsme po explozi procházeli zasaženým městem, byl to velmi smutný pohled. Ani si nedokážete představit, jaký dopad má na lidskou psychiku slyšet výbuch a pak vidět jeho následky," řekl Subeih s tím, že jsou s manželkou stále v šoku, jelikož se doposud s něčím takovým nesetkali. I tak se ale snažili "nezkazit" svatební veselí a v obřadu pokračovali. 

"Manžel mi řekl, ať pokračujeme, a také jsme tak učinili. Nakonec proč ne? Nepřerušíme přeci kvůli té tragédii naší svatbu, která nakonec proběhla v relativně pozitivní atmosféře. Ani o následnou večeři nebyla nouze," řekla nevěsta. Mnohem horší to ale bylo, když se manželský pár vydal do zpustošeného hotelu pro své osobní věci a doklady. 

Subeih momentálně čeká na umožnění vstupu do Spojených států. Ačkoliv Libanon miluje, je si Seblaniová dobře vědoma, že se nejedná o zemi vhodnou k trvalému životu. Za to, že se jim během incidentu nic nestalo, vděčí jedině Bohu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při požáru v budově Huawei na jihu Číny zemřeli tři lidé

25.09.2020 20:48 Tři mrtví byli dnes nalezeni po požáru ve velkoměstě Tung-kuan na jihu Číny. Oheň vypukl v zařízení…

Nezvěstný čínský aktivista se po sedmi měsících zřejmě našel, je pod…

25.09.2020 12:29 Po sedmi měsících byl zřejmě nalezen čínský právník a aktivista Čchen Čchiou-š'. Nezvěstný byl od…

Fridays For Future: Po celém světě se manifestuje za ochranu klimatu,…

25.09.2020 12:18 Tisíce studentů v Austrálii a v řadě asijských zemí se dnes zúčastnily manifestací za ochranu…

Nezvyklé gesto Kim Čong-una. KLDR se omluvila Jižní Koreji za zastřelení…

25.09.2020 08:40 Severokorejský vůdce Kim Čong-un se dnes omluvil Jižní Koreji za incident, při němž severokorejští…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama