Švédsko dočasně stáhlo své diplomaty z KLDR

Švédsko dočasně stáhlo všechny své diplomaty ze Severní Koreje, kde jeho velvyslanectví zastupuje i zájmy Spojených států a několika dalších zemí. Důvodem kroku jsou částečně i problémy spojené s koronavirovou pandemií, informovalo dnes švédské ministerstvo zahraničí.

Severní Korea (KLDR)
doporučujeme

Většina západních států, které s Pchjongjangem udržují diplomatické styky - včetně Německa, Británie a Francie - už dříve svůj diplomatický personál ze země dočasně stáhla s poukazem na obtíže spojené s rotováním pracovníků a ze zajišťováním nezbytných dodávek za pandemie.

Švédsko v KLDR na konzulární rovni zastupuje mimo jiné také USA, Austrálii a Kanadu. Česká republika má v Pchjongjangu svou vlastní ambasádu. Tiskový odbor českého ministerstva zahraničí dnes na dotaz ČTK uvedl, že pracovníky velvyslanectví ze Severní Koreje nestahuje.

Švédské ministerstvo zahraničí upřesnilo, že jeho velvyslanectví zůstává otevřeno, ale jen s místními zaměstnanci. Mluvčí ministerstva podle agentury Reuters vysvětlil, že švédští diplomaté byli přemístěni kvůli dovoleným, rotaci a také obtížím spojeným mimo jiné s pandemií covidu-19.

Severní Korea přitom tvrdí, že nemá žádný potvrzený případ koronavirové infekce, ale podnikla prý důležitá opatření, aby šíření nemoci zabránila. Už tak izolovaná země v lednu zcela uzavřela své hranice, zrušila většinu letů a železničních spojů a nařídila všem zahraničním rezidentům více než měsíční karanténu.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Při neštěstí v čínském dole zemřelo 16 lidí

27.09.2020 12:09 Při neštěstí v uhelném dole blízko několikamilionové metropole Čchung-čchingu na jihozápadě Číny…

KLDR po nečekané omluvě začala pátrat po těle zabitého Jihokorejce

27.09.2020 08:26 Severní Korea pátrá po těle jihokorejského úředníka zastřeleného severokorejskými vojáky a je…

Naděje na mír je u konce? Analytik popsal, co se děje na Korejském…

27.09.2020 00:01 NÁZOR - Zdálo se, že vztahy mezi dvěma korejskými státy se letos již nemohou zhoršit, uvádí Daniel…

Indie poskytne své kapacity na výrobu vakcín celému lidstvu

26.09.2020 20:39 Aktualizováno Kapacity na výrobu vakcín v Indii budou v boji proti pandemii covidu-19 využity k pomoci celému…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama