Tajfun Hagibis zasáhl i japonskou císařskou rodinu, odloží se část intronizace

Japonská vláda se rozhodla odložit slavnostní průvod, který se měl uskutečnit příští úterý u příležitosti intronizace nového císaře Naruhita, protože se musí věnovat následkům silného tajfunu, jenž zemi zasáhl minulý víkend. Informovala o tom dnes agentura Reuters s odvoláním na japonské úřady. Podle veřejnoprávní televize NHK se průvod bude konat 10. listopadu.

Přidejte svůj názor

Naruhito
doporučujeme

Samotná intronizace císaře se uskuteční podle plánu 22. října. Ceremoniálu se mají zúčastnit nejvyšší představitelé více než 190 zemí světa a zástupci mezinárodních organizací. Českou republiku bude na místě zastupovat premiér Andrej Babiš.

Devětapadesátiletý Naruhito absolvoval studium na Oxfordské univerzitě a je prvním císařem narozeným po 2. světové válce. Trůnu se ujal 1. května, den po abdikaci svého otce Akihita ze zdravotních důvodů.

Tajfun Hagibis způsobil v Japonsku rozsáhlé záplavy a sesuvy půdy a připravil o život nejméně 77 lidí. Deset osob se stále pohřešuje a 346 utrpělo zranění. Japonský premiér Šinzó Abe dnes navštívil postižená města na severu země a slíbil jejich obyvatelům podporu kabinetu při rekonstrukci. Vláda rovněž oznámila přesunutí průvodu, který má být uspořádán k intronizaci císaře, na pozdější datum, protože její prioritou je nyní řešení následků ničivé bouře.

"Vláda odloží slavnostní průvod u příležitosti uvedení císaře na trůn, které se uskuteční 22. října," prohlásil na dnešní tiskové konferenci mluvčí japonské vlády Jošihide Suga. "O novém termínu se stále jedná. Ostatní události spojené s intronizací proběhnou podle původního plánu," dodal. Veřejnoprávní televize NHK následně uvedla, že průvod se bude konat 10. listopadu.

Loading...
Vstupte do diskuze
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínská tajná policie krutě mučila britského diplomata? Kauza má vážnou…

20.11.2019 10:47 Bývalý zaměstnanec britského konzulátu v Hongkongu Simon Cheng uvedl, že ho příslušníci čínské…

Papež František zahájil návštěvu Thajska, promluví o problematice sexuální…

20.11.2019 09:40 Papež František dnes příletem do Thajska zahájil svou sedmidenní cestu po Asii, během které chce…

V Afghánistánu se zřítil vrtulník, zahynuli dva američtí vojáci

20.11.2019 09:00 Při pádu vrtulníku v Afghánistánu přišli o život dva příslušníci armády Spojených států. S…

V Honkongu se po šesti dnech otevřely školy, vzdorují poslední skupinky…

20.11.2019 08:35 V Hongkongu byly dnes po šesti dnech opět otevřeny školy. Mnozí studenti ale čelili výpadkům v…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama