Tajfun Kammuri se žene na Filipíny, hrozí obří vlny. Desítky tisíc lidí evakuovány

Desítky tisíc lidí byly na Filipínách evakuovány z oblastí, které ohrožuje blížící se tajfun Kammuri. Očekává se, že bouře přinese v noci na úterý na souostroví intenzivní srážky a vichr o rychlosti dosahující v nárazech až 185 kilometrů za hodinu. Vedení mezinárodního letiště v Manile dnes oznámilo, že v úterý na 12 hodin zcela přeruší letecký provoz, informovala agentura AFP.

Hurikán
doporučujeme

V oblasti Bicol, která pocítí dopady jako první, preventivně opustilo své domovy již téměř 70.000 lidí. Bicol se nachází na jihovýchodě největšího a nejlidnatějšího filipínského ostrova Luzon. Následně se živel podle meteorologů přežene kolem filipínské metropole Manily, která má 13 milionů obyvatel.

Od úterních 11:00 do 23:00 místního času (04:00 až 16:00 SEČ) bude na mezinárodním letišti v Manile přerušen provoz. "Letecké společnosti a (letištní) úřady se rozhodly letiště uzavřít," sdělil dnes novinářům ředitel letiště Ed Montreal. Z pražského letiště Václava Havla nelétá do Manily žádný přímý let.

"Doufáme, že tajfun nezpůsobí žádné škody, ale vzhledem k jeho síle bude těžké se jim vyhnout," řekl agentuře AFP mluvčí národního úřadu pro řešení katastrof Mark Timbal. Meteorologický ústav varoval mimo jiné před záplavami, sesuvy půdy a vlnami, které mohou na pobřeží dosahovat až tří metrů.

Filipíny každoročně zasáhne asi dvacítka tajfunů či bouří, které připraví o život stovky lidí. Nejničivější byl tajfun Haiyan, který si v listopadu 2013 vyžádal více než 7350 mrtvých či pohřešovaných.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čínský prezident vyzval k solidaritě během pandemie covidu-19

22.09.2020 17:48 K solidaritě během pandemie covidu-19 dnes vyzval čínský prezident Si Ťin-pching v předem nahraném…

Žháři dostali v Pákistánu trest smrti. Zapálili továrnu plnou dělníků, 250…

22.09.2020 14:26 V Pákistánu byli dnes odsouzeni k trestu smrti dva žháři, kteří mají na svědomí požár, při němž v…

Bývalý magnát nazval čínského prezidenta klaunem, dostal 18 let vězení

22.09.2020 11:17 K 18 letům vězení byl v Číně odsouzen někdejší vlivný realitní magnát Žen Č'-čchiang, který…

Čína terčem posměchu. Vojenské PR video využilo záběry z hollywoodských…

22.09.2020 08:23 Vlnu posměchu si vysloužilo čínské vojenské propagandistické video, ve kterém se objevily záběry z…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama