Teror v Afghánistánu: Tálibán navzdory zimnímu klidu povraždil 15 vojáků

Ozbrojenci povstaleckého hnutí Tálibán přepadli jeden z kontrolních bodů vládních bezpečnostních sil v provincii Balch na severu Afghánistánu a zabili nejméně 15 vojáků. O události informovala agentura Reuters s odvoláním na údaje poskytnuté místními úřady, afghánským ministerstvem obrany a Tálibánem.

Přidejte svůj názor 3 komentáře

Taliban, Afghánistán
doporučujeme

Jde o další útok islamistických vzbouřenců, kteří svoje aktivity v poslední době stále stupňují. Více než 18 let poté, co síly pod vedením Američanů svrhly tvrdý režim Tálibánu, mají afghánské vládní jednotky čím dál tím větší ztráty.

Navzdory zimnímu klidu v boji kvůli silnému sněžení v horách, kde Tálibán obvykle odpočívá a přeskupuje se před každoroční jarní ofenzivou, po celé zemi pokračují útoky na zranitelné bezpečnostní kontrolní body.

Představitel úřadů v okrese, kde se útok odehrál, Muhammad Júsuf uvedl, že kontrolní stanoviště obsazené vojáky a zpravodajskými agenty přepadlo několik desítek bojovníků Tálibánu, kteří zabili 15 příslušníků vládních sil.

Afghánské ministerstvo obrany naproti tomu přiznalo jen sedm mrtvých vojáků. Agentura Reuters k tomu nicméně poznamenala, že ministerstvo obvykle neuvádí přesné údaje o ztrátách vládních sil utrpěných při bojích s Tálibánem.

Hnutí, které se snaží ze země vypudit zahraniční síly a svrhnout Západem podporovanou vládu v Kábulu, na druhé straně naopak ztráty vládních sil nadsazuje. V souvislosti s uvedeným střetem, k němuž se přihlásilo, tvrdí, že bylo přinejmenším 20 vojáků zabito, šest zraněno a čtyři byli zajati.

Vzhledem k velkému nárůstu padlých v řadách afghánských bezpečnostních sil během letošního roku, se vláda rozhodla opustit stovky kontrolních stanovišť v odlehlých oblastech, která se stala lákavým terčem pro útoky Tálibánu.

Podle agentury Reuters v Afghánistánu od roku 2001 při bojích a různých útocích přišly o život desítky tisíc civilistů a příslušníků afghánských bezpečnostních sil a také 2400 amerických vojáků.

Loading...
Vstupte do diskuze (3)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Který stát zůstane uchráněn před koronavirem nejdéle? Epidemiolog naznačil

03.04.2020 13:02 Tichomořský stát Nauru patří mezi poslední dvacítku zemí, kde ještě nebyl zaznamenán jediný případ…

Je KLDR opravdu bez koronaviru? Vše svědčí o pravému opaku, tvrdi odborníci

03.04.2020 09:41 Voda na mlýn všem příznivcům totálně uzavřených hranic! Izolované KLDR se, jak se zdá, zcela vyhýbá…

Nový Zéland kuriózně čelí koronaviru: Hitem je medvědí hra, zapojí se i…

03.04.2020 08:28 Někteří šplhají na stromy, jiní visí hlavou dolů nebo pečou. Na Novém Zélandě se v oknech, ale i na…

KLDR nemá žádný případ COVID-19? Odborníci o tom silně pochybují

03.04.2020 08:21 Počet lidí nakažených koronavirem v Jižní Koreji překonal dnes hranici 10.000. Za posledních 24…

Související:

Právě se děje

Další zprávy