Thajsko v pohotovosti. Koronavirus se objevil na trhu s krevetami

Thajsko, kterému se dosud dařilo držet epidemii pod kontrolou, se v posledních dnech potýká s velkým nárůstem případů koronaviru. Ohniskem je trh s krevetami v provincii Samutsákchon jihozápadně od metropole Bangkoku. V pátek odtud byly hlášeny čtyři případy nákazy, do dneška jejich počet vzrostl na 689. Koronavirus se nyní rychleji šíří také v Japonsku; jeho metropole Tokio zaznamenala tento měsíc již 10.000 případů.

Bangkok
doporučujeme

Thajské úřady v sobotu provincii uzavřely a dnes zavedly další opatření proti šíření nákazy, včetně zahájení testů desítek tisíc lidí. Provincie Samutsákchon je domovem tisíců migračních dělníků, kromě jiného z Barmy, kteří se podílejí na zpracování ryb a mořských plodů. Thajsko patří k deseti největším vývozcům krevet na světě, připomíná agentura Reuters.

Tržiště, kde se koronavirus objevil, bylo obehnáno ostnatým drátem. Ve třech čtvrtích metropole Bangkoku, jež hraničí s postiženou provincií, byly do 4. ledna uzavřeny školy. Uzávěra provincie Samutsákchon bude platit do 3. ledna, stejně jako tamní zákaz nočního vycházení.

V Bangkoku jsou lidé žádáni, aby se vyhýbali větším shromážděním. Organizátoři novoročních oslav musejí žádat o povolení a zaměstnavatelé byli vyzváni, aby v co největší míře umožnili práci z domova.

Thajsko bylo druhou zemí po Číně, kde se koronavirus objevil. Dosud se ale v tomto 70milionovém státě nakazilo pouze něco přes 5000 lidí a 60 pacientů s covidem zemřelo.

Koronavirus se nyní šíří rychleji také v Japonsku. V hlavním městě Tokiu přibylo tento měsíc 10.507 případů nákazy, za poslední den bylo zaznamenáno 556 nových infekcí. Vůbec nejvíce případů bylo registrováno v Tokiu ve čtvrtek - 822. Tokijská guvernérka Juriko Koikeová uvedla, že hlavní město možná bude muset dále zpřísnit restrikční opatření.

V celém Japonsku se počet případů nákazy od začátku epidemie blíží 200.000, třetina infekcí připadá na města Tokio a Ósaka.

Témata: Thajsko | EuroZprávy.cz
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Číňané objevili koronavirus ve vzorcích kontaminované zmrzliny

16.01.2021 13:12 Na severu Číny odhalili koronavirus SARS-CoV-2 ve vzorcích zmrzliny. Úřady proto zabavily tisíce…

Indie zahájila očkování, první vakcínu dostal zdravotník, Módí zatím…

16.01.2021 09:08 Indický premiér Naréndra Módí dnes zahájil rozsáhlou očkovací kampaň proti covidu-19, která je…

Před rokem se objevil covid. Virolog popsal, co o něm víme a co nám zatím…

16.01.2021 00:01 NÁZOR - Connor Bamford, virolog z belfastské Queen's University, již před rokem psal o záhadné…

Registrační systém k očkování měl po spuštění potíže, Pfizer omezí dodávky…

15.01.2021 21:58 Aktualizováno Čína zaznamenala nejvyšší denní přírůstek nakažených koronavirem za posledních více než deset…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama