Tokijské metro bojuje s koronavirem. Jak dezinfekce se bude používat i stříbro

Tokijský dopravní podnik chce snížit možnost přenosu koronaviru v metru pomocí nanočástic stříbra. Roztok s antibakteriálním stříbrem se bude kromě klasické dezinfekce aplikovat ve vozech metra zejména na těch nejvíce namáhaných místech jako jsou sedadla, madla či dveře, napsala agentura Reuters.

Japonsko, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

"Pouhá dezinfekce vozů má jen krátkodobý efekt, proto jsme hledali další antibakteriální prostředek, abychom ujistili naše cestující, že soupravy jsou bezpečné," uvedl podle Reuters zástupce dopravního podniku Masaru Sugijama.

Do více než 3000 vagónů nyní pracovníci postupně aplikují roztok s nanočásticemi stříbra o velikosti deseti mikronů, přičemž doufají, že v takto ošetřených vlacích zabrání šíření koronaviru.

Firma Tokyo Metro připustila, že působení stříbra proti koronaviru zatím nebylo prokázáno. Vychází ale z toho, že se osvědčilo proti jiným virům - kupříkladu chřipkovým - či proti bakterii Escherichia coli.

Obří systém tokijského metra s 900 stanicemi a více než 80 linkami se po ukončení karantény koncem května potýká s rostoucím počtem pasažérů a dodržení doporučených rozestupů často není v přeplněných vlacích možné. S podobným problémem se potýkají i další japonští dopravci - například železniční společnost East Japan Railway kvůli tomu minulý měsíc inovovala svou mobilní aplikaci pro cestující.

Ti se tak nyní v reálném čase dozvědí přesné informace o obsazenosti jednotlivých vlaků nebo počtu čekajících na jednotlivých zastávkách, a mají tak možnost zvolit některý z méně vytížených spojů.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Libanon zaznamenal denní rekordní počet nákaz koronaviru

06.08.2020 20:55 V Libanonu za uplynulých 24 hodin přibylo 255 potvrzených případů koronaviru, což je dosud vůbec…

Na Kypru vyslechli Rusa spojovaného s výbuchem dusičnanu

06.08.2020 20:26 Kyperská policie dnes na žádost libanonských úřadů vyslechla Rusa Igora Grečuškina spojovaného s…

75 let od dopadu atomové bomby na Hirošimu. Parkem míru se rozezněl zvon

06.08.2020 16:28 Aktualizováno Minutou ticha a apelem na japonskou vládu k podepsání dohody OSN o zákazu jaderných zbraní si dnes…

V KLDR oficiálně covid-19 není, úřady přesto uvalily karanténu na tisíce…

06.08.2020 15:59 Severokorejské úřady posílají potravinovou pomoc do města Kesong uzavřeného kvůli podezření na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama