Tokio je v pohotovosti, přibylo přes 500 případů koronaviru

Japonská metropole Tokio vyhlásila nejvyšší stupeň pohotovosti poté, co tam denní nárůst případů nákazy koronavirem poprvé překonal hranici 500. Situace v Tokiu vzbuzuje obavy i proto, že by se tam měla v příštím roce konat odložená letní olympiáda. Ve středu celé Japonsko poprvé od začátku epidemie nemoci covid-19 zaznamenalo více než 2000 případů infekce za den.

Japonsko, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Japonský premiér Jošihide Suga vyzval k důslednému nošení roušek na veřejnosti, včetně restaurací. Zvažuje také omezit počet lidí v restauracích u jednoho stolu na čtyři osoby.

Japonská vláda ale zatím stále kvůli obavám z ekonomických dopadů odmítá vyhlášení nouzového stavu či jiné přísné kroky. Pokračovat chce také ve svém programu podpory domácí turistiky, kdy cestovatelé mohou využívat státem dotované slevy.

Ve srovnání s jinými zeměmi si Japonsko, které má více než 126 milionů obyvatel, vede v potlačování nákazy dobře. Od začátku epidemie země podle americké Univerzity Johnse Hopkinse eviduje 123.477 infekcí a 1908 úmrtí pacientů s covidem, což je podstatně méně, než má například Česká republika. V poslední době se ale šíření viru i v Japonsku zrychluje.

V Tokiu za poslední den přibylo 534 případů nákazy koronavirem, čímž byl překonán středeční rekord 493 případů, informuje agentura Kjódó. Kromě metropole je ohniskem nákazy také severojaponský ostrov Hokkaidó.

Tokijští zdravotničtí experti dnes vyzvali úřady k zajištění více nemocničních lůžek pro pacienty s koronavirem a také hotelových pokojů pro nakažené s méně závažnými příznaky.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína se odmítla omluvit Austrálii za falešný snímek vojáka

01.12.2020 15:35 Čína se odmítla omluvit Austrálii za falešnou fotografii australského vojáka, který zabíjí nožem…

Kim Čong-un se prý nechal očkovat proti covidu. Vakcínu dodala Čína, tvrdí…

01.12.2020 12:14 Aktualizováno Severokorejský vůdce Kim Čong-un a jeho rodina byli údajně již očkováni proti koronaviru.…

V Singapuru se narodilo dítě s protilátkami na covid-19

30.11.2020 21:52 Vědci a lékaři v Singapuru zkoumají případ dítěte, které se v listopadu narodilo s protilátkami na…

Katastrofu na ostrově White Island bude řešit soud. Kvůli smrti turistů je…

30.11.2020 13:28 Novozélandský úřad pro bezpečnost práce dnes podal žalobu na deset organizací a tři osoby v rámci…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama