U letiště v Kábulu explodovala bomba, nejméně 12 mrtvých včetně dětí

Pumový útok poblíž letiště a budovy ministerstva vnitra v afghánském hlavním městě Kábulu si dnes vyžádal nejméně 12 mrtvých a 20 zraněných. S odvoláním na místní úřady o tom dnes informovala agentura AFP. K útoku se dosud nikdo nepřihlásil. K problematické situaci v Afghánistánu přispívá i fakt, že afghánská volební komise stále ještě nevyhlásila ani předběžné výsledky zářijových prezidentských voleb. Dnes komise oznámila, že vyhlášení výsledků plánované na čtvrtek se opět odkládá.

Přidejte svůj názor 5 komentářů

Terorismus
doporučujeme

Dnešní útok v Kábulu byl podle afghánských úřadů namířen proti obrněnému vozidlu zahraniční bezpečnostní agentury GardaWorld,, jejíž čtyři členové jsou mezi zraněnými. Jejich národnost není známá, podle nejmenovaného vysokého afghánského činitele se ale jednalo zřejmě o Indy nebo Nepálce.

Podle agentury AFP byl atentát spáchán pomocí výbušniny nastražené v mikrobusu, agentura Reuters píše o sebevražedném útočníkovi. Mezi mrtvými jsou také tři děti.

Útok přichází den poté, co afghánská vláda oznámila, že se rozhodla propustit dva vysoké představitele povstaleckého hnutí Tálibán a jednoho z vůdců sítě Hakkání, která je na toto radikální hnutí napojena. Výměnou měli vyjít na svobodu americký a australský zajatec, kteří byli uneseni v roce 2016. Někteří analytici byli názoru, že výměna pomůže zklidnit situaci v této násilím zmítané zemi. Nicméně výměna se neuskutečnila, napsala agentura Reuters s odvoláním na nejmenovaného diplomata a afghánského představitele. Důvody, ani další podrobnosti zdroje nesdělily.

Výsledky prezidentských voleb, které se uskutečnily 28. září, ale stále nebyly oznámeny. "Vyhlášení předběžných výsledků se vzhledem k technickým problémům zítra (ve čtvrtek) neuskuteční," sdělil mluvčí volební komise. Hlasování, jehož favority byli premiér Abdulláh Abdulláh a dosavadní hlava státu Ašraf Ghaní, poznamenala nízká účast, podezření z rozsáhlých podvodů a násilí.

Loading...
Vstupte do diskuze (5)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Inferno v Austrálii: Sydney ohrožují rozsáhlé požáry, obyvatele dusí kouř

06.12.2019 08:51 Severně od australského města Sydney hasiči bojují s rozsáhlými požáry. Ve státě Nový Jižní Wales v…

Hongkong je zamořen jedy ze slzného plynu. Umírají ptáci, lidem hrozí…

06.12.2019 08:32 Angel Chanová je opatrnější, kam bere na hřiště své dvě děti ve věku tří a pěti let. "Policie po…

V Číně explodovala továrna na pyrotechniku, následky jsou tragické

06.12.2019 08:28 Sedm lidí zemřelo a 13 dalších bylo raněno při explozi v továrně na zábavní pyrotechniku v…

Indií otřásl další brutální zločin. Upalte pachatele zaživa, skandoval dav

06.12.2019 07:41 Indičtí policisté zastřelili čtveřici mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy 27leté veterinářky.…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama