Univerzita v Hongkongu je obklíčena policisty, vzdala se další skupina studentů

Šest maskovaných prodemokratických demonstrantů z hongkongské polytechnické univerzity se dnes ráno vzdalo policistům. Informovala o tom agentura AP . Ta zároveň uvedla, že v uplynulých dnech z univerzity, která je obklíčená policisty, vyšlo a vzdalo se úřadům asi 30 lidí.

Přidejte svůj názor 7 komentářů

Tisíce obyvatel Hongkongu utvořily lidský řetěz po vzoru Pobaltí
doporučujeme

Bývalou britskou kolonií Hongkongem zmítají protivládní protesty, které v posledních dnech vyvrcholily prudkými střety na polytechnické univerzitě.

Šest lidí se při odchodu z univerzitního areálu směrem ke kontrolnímu stanovišti drželo za ruce. Pět z nich bylo oblečeno v černém, šestý v modré kostkované košili.

Většina demonstrantů, kteří se minulý týden zabarikádovali na hongkongské univerzitě, budovu opustila. Neznámý počet ale stále podle AP zůstává uvnitř. Policie zatýká plnoleté. Ti, kterým ještě nebylo 18, mohou domů, ale hrozí jim, že budou obviněni později.

zdroj: YouTube

Protivládní demonstranti se ve čtvrtek střetli s policií u nedalekého tunelu. Ten zatím zůstává uzavřen. Protesty se podle AP uskutečnily také na nejméně dvou dalších místech, dohlížela na ně pořádková policie a až na menší slovní výměny mezi policisty a demonstranty se protesty obešly bez závažnějších střetů.

Hongkongem v současnosti zmítají rozsáhlé protivládní demonstrace, jež začaly v červnu protesty proti návrhu zákona, který by umožňoval vydávání lidí podezřelých z trestných činů do pevninské Číny.

Demonstrace postupně přerostly v požadavky na obecnější demokratické reformy v bývalé britské kolonii, která se v roce 1997 vrátila pod čínskou správu. Hongkong od přechodu pod čínskou správu funguje podle principu "jedna země, dva systémy" . Ten má oblasti zaručovat demokratické zřízení a autonomní výsady. Kritici tvrdí, že Čína tyto svobody postupně omezuje, což Peking popírá.

Loading...
Vstupte do diskuze (7)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Po erupci sopky zůstala na ostrůvku mrtvá těla, odvoz bude nebezpečný

12.12.2019 09:19 Novozélandská policie se v pátek ráno pokusí z ostrůvku White Island odvézt těla obětí pondělní…

USA seškrtají počet vojáků v Afghánistánu? Ve hře je několik variant

12.12.2019 08:03 Spojené státy zvažují několik variant vedoucích k omezení početního stavu amerických vojáků v…

USA a Čína pohrozily KLDR. Jednání Rady bezpečnosti OSN bylo vyhrocené

12.12.2019 07:42 Severokorejský program raketových testů je kontraproduktivní a může zavřít dveře k jednání o míru.…

Novozélandská sopka dál představuje nebezpečí. Počet obětí stoupl na 8

11.12.2019 20:04 Aktualizováno Další dva lidé, kteří utrpěli těžká zranění při pondělní erupci sopky na novozélandském ostrůvku…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama