Útočníci přepadli a zapálili mladou Indku, měla vypovídat o znásilnění

Skupina útočníků v severní Indii dnes přepadla a zapálila mladou ženu, která byla na cestě k soudu, kde měla vypovídat jako oběť znásilnění. Třiadvacetiletá Indka nyní bojuje o život v nemocnici. Policie podle zpravodajského serveru BBC zatkla v souvislosti s přepadením pět mužů, včetně dvou údajných pachatelů znásilnění.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Ilustrační foto
doporučujeme

Žena ze severoindického státu Uttarpradéš v březnu na policii nahlásila, že ji loni v prosinci znásilnil ozbrojený muž. Dnes měla v případu svědčit před soudem. Cestou na vlakové nádraží ji ale přepadla skupina mužů, kteří ji odvlekli na nedaleké pole, tam polili hořlavinou a zapálili. Oběť utrpěla těžké popáleniny a byla v kritickém stavu hospitalizována.

Znásilnění i jiné formy sexuálního násilí jsou v Indii ožehavým tématem od prosince 2012, kdy byla v autobuse hromadně znásilněna a zavražděna mladá žena v metropoli Dillí. Podle BBC však v zemi nejsou známky toho, že by tam bylo násilí na ženách na ústupu. Jak uvádějí policejní statistiky, policie v roce 2017 zaregistrovala 33.658 znásilnění - průměrně 92 denně. Většinu případů ale ženy podle expertů kvůli strachu z pomsty nebo ze společenské stigmatizace vůbec nenahlásí.

Dnešní přepadení mladé Indky se odehrálo v oblasti, která se nedávno dostala do novinových zpráv kvůli jinému případu znásilnění. Policie tam vyšetřuje poslance vládnoucí Indické lidové strany (BJP), kterého ze znásilnění obvinila místní dívka, jež se v roce 2017 přišla do jeho domu ucházet o práci. V letošním roce byla tatáž žena vážně zraněna při podivné dopravní nehodě, při níž zemřely i dvě její příbuzné.

Minulý týden se sešly tisíce lidí před policejní stanicí v indickém městě Hajdarábád a požadovali vydání čtyř zadržených mužů podezřelých ze znásilnění a vraždy sedmadvacetileté veterinářky, jejíž spálené tělo bylo nalezeno pod silničním nadjezdem.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína za čtvrtek hlásí pět nových případů koronaviru

05.06.2020 08:38 Pevninská Čína za čtvrtek hlásí pět nových případů nákazy koronavirem a tři infikované bez příznaků…

V Hongkongu si lidé připomínají masakr na Tchien-an-men, navzdory zákazu

04.06.2020 16:44 Aktualizováno Tisíce hongkongských aktivistů se dnes vzepřely policejnímu zákazu a přišly do centrálního parku…

Peking utahuje šrouby. Parlament v Hongkongu schválil zákon o hanobení…

04.06.2020 12:20 Hongkongský parlament dnes schválil zákon, který urážky čínské státní hymny kvalifikuje jako…

Kimova sestra hrozí Jižní Koreji kvůli posílání letáků přes hranici

04.06.2020 11:28 Severní Korea dnes pohrozila, že vypoví vojenskou dohodu s Jižní Koreou z roku 2018 a uzavře…

Související:

Právě se děje

Další zprávy