V Číně přibylo 19 nakažených koronavirem, 17 mrtvých

Šíření nového typu koronaviru v nejlidnatější zemi světa se podle oficiálních údajů dál zpomaluje. Národní zdravotnická komise dnes oznámila, že úřady v pevninské Číně po nedělních 40 evidovaly za pondělí pouze 19 nových případů nákazy.

Přidejte svůj názor 2 komentáře

Wu-chan
doporučujeme

To je nejmenší nárůst od 20. ledna, kdy Peking začal oznamovat celostátní bilanci, napsala agentura AP.

Čínská vláda zároveň ohlásila úmrtí dalších 17 nakažených, čímž celková bilance narostla na 3136 mrtvých. Všechny nové oběti jsou hlášeny z velkoměsta Wu-chan v provincii Chu-pej, které je hlavním ohniskem nákazy novým koronavirem a souvisejícího onemocnění označovaného jako COVID-19. Virus se ve městě s 11 miliony obyvatel objevil na konci loňského roku a od té doby se jim v pevninské Číně nakazilo 80.754 lidí. Skoro 60.000 už úřady považují za uzdravené.

Zatímco v Číně růst počtu potvrzených nakažených v posledních dnech výrazně zpomaluje, jiné země v čele s Itálií zažívají opačný vývoj. Zároveň stále přibývají státy, které ohlašují první potvrzené případy nákazy. Nejnověji jsou to Panama, Mongolsko a Burkina Faso.

Výskyt nového koronaviru už se potvrdil ve více než 100 zemích a u více než 113.000 lidí. Podle databáze agentury AFP je už infekce v součtu všech zemí spojena s úmrtím více než 4000 lidí.

U většiny nakažených nepůsobí virus vážné problémy a projevuje se pouze zvýšenou teplotou či kašlem. Hrozbou je zejména pro seniory a lidi s již existujícími zdravotními problémy, u kterých může COVID-19 vést například k zápalu plic.

zdroj: YouTube

Jižní Korea dnes hlásila v důsledku aktuální epidemie už 54 úmrtí, o tři více než v pondělí ráno. Počet nakažených zase oproti předchozí bilanci místních úřadů stoupl o 35 na celkových 7513 případů. Řady pozitivně testovaných pacientů se v zemi aktuálně rozšiřují pomaleji než na přelomu února a března, píše agentura Reuters.

Loading...
Vstupte do diskuze (2)
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Na čínské farmě vypukl požár, rozšířil se do okolních lesů. 19 mrtvých

31.03.2020 07:42 Lesní požár v jihozápadní čínské provincii S'-čchuan si podle čínské státní agentury Nová Čína…

Nové případy koronaviru v Austrálii přibývají pomaleji, Nový Zéland…

31.03.2020 07:34 Austrálie oznámila, že zaznamenala zpomalení v počtu nových potvrzených případů nákazy koronavirem…

Pevninská Čína zaznamenala 48 nových případů koronaviru

31.03.2020 04:52 V pevninské Číně přibylo za pondělí 48 případů nákazy koronavirem, což zvrátilo klesající trend…

Ve Vietnamu se vyléčil Čech nakažený koronavirem

30.03.2020 20:12 Ve Vietnamu se vyléčil třiapadesátiletý Čech, který tam byl v lékařské péči po pozitivním nálezu na…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama