V Číně přibývá případů koronaviru, už šestý den je jich přes 100 za den

Už šestý den po sobě ohlásila Čína více než 100 nových případů nákazy koonavirem denně. Šíření viru na severovýchodě země vyvolává obavy z propuknutí další vlny v době, kdy se milióny lidí vydají na cestu za rodinami před nadcházejícím lunárním Novým rokem. Informovala o tom agentura Reuters.

Ilustrační foto
doporučujeme

Čína vyhlásila přísná opatření v miliónovém městě Kung-ču-ling v provincii Ťi-lin. Omezení pohybu spojená s pandemií se nyní v Číně vztahují na více než 29 miliónů obyvatel.

Podle listu Global Times je prakticky úplná uzávěra aktuálně platná pro nejméně jedenáct oblasti v provinciích Che-pej, Chej-lung-ťiang a Ťi-lin, kde vláda zároveň spustila intenzivní testování. Za poslední den bylo 54 nově nakažených zaznamenáno v provincii Che-pej, která obklopuje Peking. V Pekingu byli zjištěny dva nové případy nákazy.

Denní přírůstky jsou zatím jen zlomkem toho, co Čína zažívala po propuknutí nákazy novým typem koronaviru, který se koncem roku 2019 poprvé objevil ve městě Wu-chan. Oficiální činitelé se ale obávají, že by se nákaza mohla opět začít rychle šířit po celé zemi během oslav lunárního Nového roku, které budou za necelý měsíc.

Navzdory cestovním omezením očekávají čínské železnice, že během novoročního volna přepraví zhruba 296 miliónů cestujících - v roce 2019 to bylo 410 miliónů.

Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Nový Zéland zasáhla tři zemětřesení, hrozí tsunami

04.03.2021 21:50 Aktualizováno Nový Zéland dnes zasáhlo již třetí zemětřesení, úřady varují před tsunami a nařídily evakuaci…

Po středečním brutálním zásahu policie v Barmě pokračují protesty

04.03.2021 10:03 Barmská policie dnes zasáhla slzným plynem proti demonstrantům, kteří se shromáždili v největším…

Při protestech v Barmě dnes zemřelo 38 lidí. Zatýkají se novináři, mezi…

03.03.2021 19:57 Na několika místech Barmy při dnešních protestech proti únorovému vojenskému puči zemřelo 38 lidí.…

Olympijské hry v Tokiu zřejmě budou, ale bez diváků ze zahraničí

03.03.2021 16:12 Aktualizováno Japonská vláda s největší pravděpodobností neumožní zahraničním fanouškům přicestovat na olympijské…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama