V Číně se po půl roce opět otevřou kina, ovšem s omezeními

V Číně se v pondělí budou moci otevřít kina, která musela být uplynulého půl roku zavřená kvůli pandemii covidu-19. Podle agentury Reuters jde o uvolnění restriktivních opatření, na které se na druhém největším filmovém trhu na světě dlouho čekalo. Diváci se ovšem musejí připravit na omezení.

Čína, Covid-19 (koronavirus SARS-CoV-2)
doporučujeme

Kina budou moci diváky přivítat v oblastech, které úřady označují za nízkorizikové. Naopak v regionech, které jsou považované za středně a vysoce rizikové, nebudou smět otevřít. Střední riziko šíření koronaviru nyní panuje ve čtyřech čtvrtích v Pekingu, vysoké nikde.

"Je to přelomová zpráva pro branži a lidé jsou nadšeni," řekl podle Reuters bývalý generální manažer jedné ze sítí kin. Odvětví je podle něho v zoufalé situaci, protože kina mají kvůli nájmům, které jejich provozovatelé museli platit i v době uzavírky, vysoké provozní náklady. Nákupní střediska nebo restaurace, tedy místa, kde se setkává velké množství lidí, mohly otevřít už před několika měsíci.

Kinosály budou moci být od 20. července obsazené jen ze 30 procent. Mezi diváky, kteří si lístky budou muset rezervovat předem, zůstanou prázdná sedadla. V sálech bude také povinné nosit roušku a dovnitř nebude možné nosit jídlo a pití.

Kina musela zavřít koncem ledna, kdy se Čína snažila zastavit šíření koronaviru, jenž se v zemi objevil na konci loňského roku. Infekce se ovšem v následujících měsících rozšířila do celého světa, doposud se nakazilo 13,575 milionu lidí, z nichž skoro 584.560 zemřelo.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Hongkong obvinil 24 obyvatel, připomněli si masakr na náměstí Nebeského…

07.08.2020 13:42 Nejméně 24 obyvatel Hongkongu čelí obviněním kvůli nepovolenému červnovému shromáždění, kde si lidé…

Stále jsme v šoku, říká Libanonka. Exploze v Bejrútu ji zastihla během…

07.08.2020 11:06 Exploze v libanonském hlavním městě Bejrútu šokovala místní obyvatele. Některé zastihla i při…

V KLDR po záplavách panují obavy ze špatné sklizně, Kim Čong-un byl na…

07.08.2020 09:54 Severokorejské zemědělské oblasti zasáhly záplavy, což vyvolává obavy z nedostatku potravin, píše…

Čína odsoudila k trestu smrti dalšího Kanaďana

07.08.2020 09:15 Čínský soud oznámil, že odsoudil k trestu smrti kanadského občana jménem Jie Ťien-chuej za přepravu…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama