V Číně spadl autobus se studenty do vodní nádrže, nejméně 21 mrtvých

Při nehodě autobusu ve městě An-šun v jižní části Číny dnes zemřelo nejméně 21 lidí, informuje agentura AP. Autobus, který přepravoval také studenty na přijímací zkoušky na vysoké školy, se zřítil do vodní nádrže. Nehoda zřejmě nesouvisí s nepřízní počasí, jak se původně předpokládalo, její příčina zůstává nejasná.

Autobus, ilustrační foto
doporučujeme

Na videozáznamu nehody, který zveřejnila čínská televizní stanice CGTN je vidět, jak autobus najednou přejel přes několik jízdních pruhů, prorazil zábrany na okraji silnice a zřítil se do vody. Patnáct osob bylo podle úřadů provincie Kuej-čou, kde k nehodě došlo, zachráněno a přepraveno do nemocnice, záchranným složkám se také podařilo vyzdvihnout potopený autobus.

Studenti v autobuse mířili na jednotné zkoušky, které dnes začaly po celé Číně a mají rozhodnout o tom, zda žáci nejvyšších ročníků středních škol budou moci pokračovat ve studiu na vysoké škole. Ve městě Še v provincii An-chuej, která čelí silným dešťům, byly ale testy kvůli nepřízní počasí zrušeny. Z očekávaných 2000 studentů se jich zvládlo dostavit jen 500. Úřady provincie zvýšily stupeň nebezpečí na druhý nejvyšší poté, co stouply hladiny toků a dalších vodních ploch nad rizikovou úroveň.

Vydatné srážky sužují také provincii Chu-pej, která vešla do povědomí lidí jako místo, kde se poprvé vyskytly případy koronaviru. Záplavy v Chu-pej zasáhly milion lidí a vyžádaly si dva životy, píše AP s odvoláním na státní média. Ve městě Chuang-kang muselo být evakuováno na 30.000 lidí. Celkově kvůli letošním sezónním záplavám, které každoročně postihují jižní části Číny, podle AP zemřelo nebo zmizelo již 120 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Filipíny ohlásily skokový nárůst nakažených koronavirem, lidé uvázli na…

04.08.2020 16:45 Na desítky milionů Filipínců v Manile a čtyřech okolních provinciích se kvůli nárůstu…

Peking nedovolí, aby USA ukradly TikTok, píše komunistický list China Daily

04.08.2020 16:05 Aktualizováno Čína nehodlá akceptovat, aby Spojené státy ukradly jakoukoli čínskou technologickou firmu a je…

Čínští novináři mají potíže s vízy v USA, Peking pohrozil odvetou

04.08.2020 14:52 Čína dnes pohrozila odvetou, pokud americká vláda bude pokračovat podle Pekingu v nepřátelském…

Indie zavedla v Kašmíru zákaz vycházení. Obává se protestů, v ulicích jsou…

04.08.2020 13:55 V indické části Kašmíru ode dneška platí dvoudenní zákaz vycházení, kterým chtějí úřady předejít…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama