V Indii přibylo 66.732 nakažených coronavirem. Označování bytů infikovaných se Dillí vymstilo

V uplynulých 24 hodinách v Indii přibylo 66.732 nových případů nákazy koronavirem a dalších 816 lidí tam s onemocněním covid-19 za stejnou dobu zemřelo. S odvoláním na údaje indického ministerstva zdravotnictví o tom informovala agentura Reuters.

Indie, ilustrační foto
doporučujeme

Indie, kde žije 1,35 miliardy lidí, od začátku pandemie zaznamenala 109.150 úmrtí s koronavirem a 7,12 případů nákazy. Dosavadní počet infikovaných v zemi překonal hranici sedmi milionů v neděli, jen za posledních 13 dní tam přitom přibyl milion nemocných. Nyní se ale tempo růstu počtu nakažených mírně snižuje poté, co v polovině září země zaznamenala rekordní bilanci téměř 98.000 případů za jeden den.

V absolutních počtech infikovaných je Indie druhá za Spojenými státy. Ty podle americké Univerzity Johnse Hopkinse (JHU) zaznamenaly přes 7,76 milionu infikovaných a 214.769 úmrtí s koronavirem.

Někteří odborníci tvrdí, že statistiky nakažených a úmrtí nemusí být v případě Indie příliš vypovídající kvůli rozlehlosti země, nedostatkům při nahlašování a malému množství testů. Indie hlásí více než milion testů denně, což je nad doporučenou hranicí Světové zdravotnické organizace (WHO), která stanovila jako minimum 140 testů na milion obyvatel. Podle agentury AP ale indické úřady do celkového množství testů počítají i testy protilátek, které nejsou tak spolehlivé jako PCR testy, pro něž se používá výtěr z nosohltanu.

Stejně jako jinde na světě i v Indii nyní podle tamních médií lidé čím dál více přestávají dbát na doporučená opatření jako je nošení roušek a dodržování rozestupů. Úřady to znepokojuje i vzhledem k blížící se sezoně náboženských svátků, kdy se v chrámech, centrech měst i v domácnostech schází velké množství lidí.

Úřady v indickém hlavním městě Dillí přestaly označovat byty, kde bydlí lidé nakažení koronavirem. Informuje o tom dnes agentura Reuters. Označování bytů bylo zavedeno na začátku epidemie a mělo varovat před nákazou. 

Podle úřadů se postup neosvědčil. Označování bytů nakažených vedlo k růstu stigmatizace nemocných. V reakci na to vzrostla také snaha nakažených nemoc skrývat. "Naším cílem je zvýšit testování, chceme, aby se nechalo otestovat více lidí, aniž by pociťovali stigma," uvedl ministr životního prostředí indického hlavního města Kailáš Gélot.

Dillí je po západoindické Púně druhým indickým městem s nejvyšším počtem nakažených. V celé Indii, kde žije 1,35 miliardy lidí, bylo za posledních 24 hodin zaznamenáno 66.732 nových případů koronaviru. Od začátku epidemie bylo v Indii celkově zaznamenáno 7,12 milionu případů, druhý nejvyšší počet na světě po USA. Počet mrtvých v souvislosti s nemocí covid-19 vzrostl za posledních 24 hodin o 816 na 109.150 lidí.

Loading...
Vytisknout Zašlete tip redakci na článek

Čína považuje přijetí šéfa tibetského exilu v USA za vměšování

20.10.2020 14:15 Čínské ministerstvo zahraničí dnes vyzvalo Spojené státy, aby přestaly zasahovat do čínských…

Úřady v Austrálii nařídily evakuovat loď, polovina posádky má koronavirus

20.10.2020 10:53 Australské úřady u západního pobřeží evakuovaly posádku z lodě s dobytkem, protože asi u poloviny z…

V Indii vyvstal nový problém: Města zahalil smog, ten urychluje šíření…

20.10.2020 09:47 Indie dnes ohlásila nejnižší denní nárůst případů koronaviru a úmrtí s covidem-19 za poslední tři…

Tokio zajistí bezpečnou olympiádu, slibuje vláda. Panují obavy z útoku…

20.10.2020 08:41 Japonsko podnikne ochranná opatření, aby zajistilo úspěch olympijských her, jež se budou v roce…

Související:

Právě se děje

Další zprávy

reklama